V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
mi takle zahadně zmizel rusák co dělal appku mqtt dash hele, poslední aktualizace někde v roce 2017
ostal projekt Hearts so zvláštnou grafikou
ttssss dyď to je víc hežčejší grafika než ta retro co má ta druhá kartová hra :D
btw vyměnit grafiku by asi jako šlo snadno, ty karty si to načítá normálně jako png hele, podobně by šlo přidat i nějaký jiný pozadí, možná by dokonce stačilo jenom upravit assets z tý retro hry :D ;D
Hra Gnome Hearts podľa vyyojárov Gnome nemôže byť začlenená do sady kartových kariet Aisleriot, nakoľko vyžaduje cpu oponenta oproti pôvodným hrám kartových sád.
Coze?
z kontextu hele Attilova kometu to chapu tak že ta stará hra umožňovala multiplayer zatimco to nějaký aisleriot je pouze singleplayer
....druhá možnost je, že tim slovičkem 'cpu' Bič Boží myslel ai/ui/umělou ygelitenci/etc, páč ta stará hra asi jako umožňovala jakousi customizaci ai voponentů, cituju features tý starý hry 'Multiple computer opponents with differing styles of play' :D
Tiskni
Sdílej: