Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Kde plasma Alpha 0.5.4.0 asi tak
return 4;
sni-qt
, z popisu balíčku: Plugin for Qt4 that turns QSystemTrayIcons into status notifiers. Což funguje jen pro Qt aplikace, takže Skype se začne zobrazovat, ale Pidgin už ne. Doufám, že tahle novinka bude mít v budoucnu nějaký přínos :o)
sni-qt
nepomohl, resp. na jednom PC ano, ale musel se překompilovat s podporou 32bitů. Na druhém PC mám stejný USE flagy, stejné verze ebuildů a ikonu Skype nevidím...
Nehledě na to, že mi přijde, že KDE5 má furt problém s kompozitorem. Čas od času padne Plasma na držku a musí se restarovat, jindy pak zablbne dekorace oken. A celkově výkon KDE5 s OpenGL není nijak oslnivý na grafice za 8tis. U KDE4 co mám na notasu a kde je jen grafika integrovaná v CPU i5 mi přijde grafika tak 2x rychlejší (mám tam Compiz).
Jen je mi smutno z GUI celého KDE5, nové ikony jsou poměrně ubohé a podobné widlím
Aký je problém urobiť službu (adaptér), ktorá bude zastupovať systray, ale namiesto zobrazovania tray ikoniek ich bude posielať cez DBus?
Podľa popisu sa mi nezdá. Ak by som takú službu spustil fungovali by všetky aplikácie, ktoré používajú starý systray protokol bez rozdielu či sú gtk, Qt, alebo rovno písané v xlib. Jednoducho by a spustil systemd-systrayd (alebo niečo podobné), všetky požiadavky o dokovanie do systrayu by zachytil a preposlal.
Ako sa to tak vezme. Xembed je v podstate to isté, čo robí s oknom aplikácie window manager. ARGB je už pekne dlho podporované. Zaujímavé, že akosi nikoho netrápi nekonzistentnosť medzi KDE a GTK, ale nekonzistentnosť systrayu áno. Skôr mi vadia prehodené tlačidlá, nekonzistentné preklady než to, že jedna aplikácia v systrayi namiesto čiernobielej ikony zobrazuje farebnú ikonu a počet nových správ, alebo že má kontextové menu.
No ja si myslím, že ju riešiť treba. Ja som napr. zvyknutý na to, že mám ako-tak rozumné pomenovanie akcií. Včera som sedel za ubuntu, idem zatvoriť gimp a ono sa ma to pýtalo namiesto zahodenia zmien na nejaké zrušenie prúdu (ak si dobre spomínam).
gtk-alternative-button-order = 1Stejně tak se dají vrátit i ikonky. V KDE na to je na to udělátko, případně můžeš zkusit ručně: Customizing GTK Apps. Akorát některé aplikace jsou gtk2, další už gtk3 a každá verze má vlastní konfigurační soubory.
Myslíte, že třeba budou ihned upravovat Pidgin
Netřeba upravovat, doplněk existuje, akorát není zabalený pro všechny distribuce. (Třeba v Ubuntu to chce balíček pidgin-indicator
z PPA od WebUpd8.)
Ale průšvih je se spoustou dalších aplikací.
Ale ono ani zadne KDE 5 jak se tomu rika neexistuje :)Ať si to nazývají jak chtějí, pro nás normální uživatele, je to prostě KDE5. Sice se to skládá z více modulů, knihovny mají jinou verzi než plasma a aplikace, ale verze začíná pětkou tak to prostě je KDE5. Tečka.
Výsledky práce KDE vývojářů teď může snadno používat více desktopových prostředí
To si přímo koleduje o sarkastickou poznámku: to se máme na co těšit.
Lety provereny kod v jednom projektu, hodne stable.
Tak určitě.
Qt based desktopy spolu vzdycky komunikovali
Všichni jeden a půl desktopi.
Tiskni
Sdílej: