Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
neboj nic se mi nestalo jenom nato prostě kašlu :D ;D
ale na flašku s alkoholovou dezinfekcí ti stačí to brčko pod rouškou ne?? :O :D ;D ;D
Sestavte si Fedoru na míru, třeba pro cloudTo už pak nebude Fedora.
Omlouváme se za komplikace, ale jinak to letos bohužel nejde.Omlouvat se nemusíte, stačí, když se přizpůsobíte nové situaci a zajistíte občerstvení i pro vzdálené účastníky. Pošta stále funguje, kromě toho je tu spousta dalších firem, které umí doručit balíček s občerstvením. Myslím, že rozumným minimem by byla malá termoska s kávou a pár chlebíčků. Řízky a ovoce samozřejmě potěší taky. S takovýmto zázemím není problém zhlédnout pár přednášek a třeba i poslat nějaký dotaz přednášejícímu, aby měl pocit, že je na konferenci a má kontakt s publikem. Mimochodem, uvažovali jste o doručování pomocí dronů? Jsou tu projekty jako AdruPilot nebo PX4 - to by myslím bylo zajímavé a mělo souvislost i s tématem konference. Řada mých vrstevníků dnes raději ani nevychází z bytu, ale otevřít okno a přijmout balíček od dronu většinou není problém. Případně dron může složit náklad na balkón, kde lze ty věci snadno vydezinfikovat nebo nechat chvíli v karanténě. Také bych doporučoval přejmenovat akci na GNU/LinuxDays, protože o jádru (kernelu) tam těch přednášek je minimum a většina se týká celého operačního systému. A kromě "streamování" po tzv. internetu by nebylo špatné dělat přenos i rádiem - asi by to chtělo se domluvit s ČTU na dočasném licencování nějaké frekvence, ale na tu chvilku by to snad neměl být problém. Ne všichni totiž mají doma internet. Spousta, hlavně dříve narozených, občanů komunikuje s okolím právě prostřednictvím rádia. Někteří chodí přes PR na BBS, ale nejrozšířenější je stále hlasová komunikace a morseovka. Teď máte jedinečnou příležitost dokázat, že mladá generace není tak bezohledná a omezená, jak se říká!
Tiskni
Sdílej: