V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Ono je pravda že OSM na Sahare toho veľa neukážeAle když je to potřeba, tak právě OSM se používá pro humanitární mapování (např. Missing Maps), nikoliv proprietární mapy jablečné či písmenkové.
Seznam prebera OSM mapy a k POI umoznuje pridavat fotky. Lenze importuje aj body kde nic realne neexistuje pretoze je tam napr tag fixme: set exact position a varianty.to fakt nedokážeš pochopit těhle pár slov?
S tym, ze ked si to clovek nepozrie na osm tak pride na miesta kde sa neciti zrovna 3x bezpecne.Takže si išiel naslepo po neznámom teréne, náhodou si narazil na POI s príznakom FIXME, a vtedy si sa necítil bezpečne. Mal by si niečo zmeniť.
Tým zadarmo si myslel Google Maps?
Jenom tady ze sebe děláš nevzdělaného idiota... Skutečnost je taková, že pokud jde o přístup ke geografickým datům, tak skoro žádný jiný stát na světě nemá tak otevřená data jako USA. V drtivé většině případů se tam dodržuje princip "public money, public data" a to co veřejně poskytují agentury jako NASA nebo NOAA jim můžeme jenom závidět. A jen tak mimochodem, prvotní data z USA v OSM vznikla z TIGER od US Census Bureau, na OSM wiki je o tom celý článek, kde se dozvíš i to, proč už se nyní aktuální TIGER data nepoužívají...
Ne, to je zcela cíleně směrováno na tebe a tvoje nesmysly typu:
V civilizovaných krajinách je slobodný prístup ku informáciám, vrátane zoznamu a koordinátov ulíc.
protože o tom, jaká data jsou v USA (nebo lépe "z USA", neb poskytují volně i data mimo USA) volně dostupná nevíš očividně vůbec nic a přesto tady jedeš celé vlákno "údernické agitky", jak je to tam hrozné...
Tiskni
Sdílej: