Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Já si nemyslím, že je to hnusné – ani ten web, ani to GUI. Svým způsobem mám tenhle retro vzhled rád. Jen na tom nevidím nic až tak unikátního, co by ospravedlňovalo1 tu (částečně) proprietární licenci. Uvítal bych, kdyby zprávička takovou podstatnou informaci obsahovala.
[1] i když ono to moc ospravedlnit nejde
Přiznám se, že jsem koukal na 5dwm.org a hnusné je na tom tedy třeba tohle:
Please read our Terms & Conditions below carefully before accessing or using our websice. By accessing or using any part of the site, you agree to be bound by these Terms of Service.
No material (including but not limited to the text, images, audio and/or video) and no software (including but not limited to any images or files incorporated in or generated by the software or data accompanying such software) (individually and collectively the “Materials”) may be copied, reproduced, republished, uploaded, posted, transmitted, or distributed in any way or decompiled, reverse engineered or disassembled, except that you may download one copy of the Materials on any single computer for your personal, non-commercial home use only, provided you keep intact all copyright and other proprietary notices.
Ano, to působí jako špatný vtip. Ale jinak co se týče toho vzhledu, mám dost podobný názor jako okbobcz v #8.
alt=""
, takze si to niektori ludia neprecitaju aj keby chceli. Uplne zbytocne prenesenych 10kB dat ktore maju nulovu pravnu vahu.
1) The limited license from Silicon Graphics, Inc. permits The MaXX Desktop to be deployed and executed ONLY on the following Linux platforms; x86, x86-64 and IA-64.Správně, to chválím. Je třeba zajistit, aby produkt, který open source komunita vyvíjí, neměl vůbec žádnou budoucnost. Aby za 10 let, až všichni pojedem na ARMu, RISCu, POWERu nebo na něčem jiném a lepším než na Intelovském Děrovači nebo AMDčkovském Ementálu, aby tahle věc nešla licenčně použít pokud možno nikde.
Tiskni
Sdílej: