Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Korporace existují proto, že jsou u státu takto registrovány jako právní forma.
Soukromé vlastnictví, za které zde Valžgrynd tolik horuje, je také institut garantovaný státem.
Zrušení stávajícího státu jen tak znamená toliko vládu „největšího klacku“. Taková dominia ostatně dříve zkonvergovala právě do podoby státu, ale ještě bez moderních humanistických výdobytků.
Šlo by to i jinak, společnost lze organizovat bez centrálního státu, ale ta společenství (huh, komuny) nejsou to, po čem Valžgrynd volá. Ostatně by v takovém prostředí nevydržel se svými žgryndy ani týden, než by byl ostrakizován.
Jak budete postupovat když Vám jejich majitel nepovolí jejich užití?Pravdepodobnost toho na volnem trhu je nizka, jelikoz za to proste zakaznik bude platit. A i kdyby k tomu doslo, tak lze najit nahradni cestu, lze to objet, lze vyuzit jiny druh dopravy. Pokud bude po ceste v danem miste poptavka, vznikne tam alternativa, jelikoz to pro dost lidi bude mit smysl. A kdyz ani to ne, tak proste nic, coz bude v poradku. Nic mi preci nedava pravo vyuzivat soukromy majetek nekoho jineho bez smlouvy ci souhlasu. I kdyby k tomuto doslo, stale je to lepsi, protoze mam moznost jeho cesty proste nevyuzit, nevznikne mi skoda. Naopak stat mne nuti platit dane, prispivat na sluzby nizke kvalit, ktere nechce, a co je nejhorsi, prispivat na zdravotni peci lidem, ktere nesnasim a nepreji jim nic dobreho!
... a co je nejhorsi, prispivat na zdravotni peci lidem, ktere nesnasim a nepreji jim nic dobreho!Člověče, probuď se!
Mas pocit, ze ted si to jako neplatis?Ten můj údajný pocit jste vydedukoval z mého příspěvku na základě čeho?
Skvělé.
Ta myšlenka mě fakt zaujala - "není státní úředník, není státní zásah". Můj soused má fantastickou vilu - pozvu pár kámošů a hned zítra ho jdem vyhodit - "není státní zásah". Ty jsi prostě Génius.
Oxykodon je opioid legálně používaný proti bolesti. Je silně návykový. Farmaceutická firma Purdue Pharma Sacklerovic famílie agresivní marketingovou kampaní přesvědčovala a de facto uplácela lékaře, aby ho přesto (pod značkou OxyContin) často předepisovali. Výsledky byly tragické.
Přestože bych neměl, ponechám teď rasismus, který v současnosti vede k únosům a mučení lidí v koncentračních táborech, předřečníků stranou.
Chamtivost. Jádrem pudla je chamtivost.
Když o neviditelné ruce trhu psal Adam Smith, myslel tím Boha a uvažoval v dobové představě náboženské morálky. Opsal to od muslimů, kteří obchod regulovaný náboženskými normami provozovali po staletí.
Zde pozorujeme jak nedostatky mravní, tak úsilí „libertariánů“ a dalších podkopávat nebo rovnou rušit sekulární instituce, které by tyto mravní nedostatky regulovaly. Valžgrynd to píše zcela otevřeně, František Kučera to balí to slovní vaty.
Jde o společného jmenovatele napříč tímto vláknem. Odlidšťování lidí odjinud (aby náhodou nešlo o „bližního svého“) a štvaní pracujících vrstev proti sobě se náramně hodí třídě vlastníků, která ráda z chamtivosti využije práce těch, jimž může odepřít mzdové a pracovní podmínky vyžadované při zaměstnávání místních. Zemědělský a potravinářský průmysl na tom stojí. Radovan ani František Kučera nevolají po důstojných pracovních podmínkách pro všechny. Ne. Místo toho se účastní nenávistné kampaně rozděl a panuj.
Souvisí to i s požíváním omamných látek. Za předpokladu závěrů potkaního parku z výzkumu Bruce Alexandera et al. je spokojená populace méně náchylná k závislosti. Ideologická politika škrtů, privatizace,… ničí právě stabilizační sociální mechanismy.
"Zkus si o tom prosim neco precist" Proč bych měl trávit svůj čas čtením nečeho, když mi stačí využít svůj mozek. Píšeš, jak strašně Ti vadí, že musíš platit nějaké zdravotní pojištění, ale na druhé straně mi tu klidně napíšeš, že na problém, co jsem naznačil budou stačit bezpečností agentury. Ale ty asi budu muset nějak platit, ne? Aha, takže z mého přijmu budu muset zase něco někomu dávat. A je úplně jedno, jestli z těch pěnez co dávám ze svého platím za sebe nebo za někoho jiného. V konečném důsledku mám méně. Takže fakt nechápu, co může být tak skvělého nahradit systém, který mě obírá o výdělek za jiný systém, který to obírání nazývá jinak. Ne, a opravdu nezáleží na tom, jestli platím za sebe nebo za jiné. Pořád je to výdaj, který ten systém ze své podstaty generuje. A jestli si úplně nesedíš na vedení, tak jsi snad schopný i sám sobě připustit, že jak Tebe teď štve, že platíš někomu zdravotní pojištění, tak zase někoho jiného by štvalo, že v tom Tvém bezstátovném systému musí platit nějaké bezpečností agentuře, aby ho chránila. Fakt to nechápu - historie je plná geniálních myšlenek "rájů na Zemi". Mají však jednu drobnou vadu - ty géniové, co je vymysleli a jejich následníci, vykonavatelé, stoupenci zkrátka všichni jejich zastánci nedohlédnou dál než je deska jejich stolu. Lidstvo je tady už tolik let a přesto se v každé době najdou lidé, co si myslí, že jsou tak geniální, že našli systém, který je skvělý. A už vůbec se nezamýšlí nad tím, jak je možné, že to trvalo tak dlouho - to ti naši předci byli tak pitomí? Tak jak je potom možné, že my jsme tak chytří?
Takže ano, sni dál svůj sen, jak krásné to bude bez státu, protože se obávám, že kdybys místo toho, abys o tom četl, o tom začal přemýšlet, začneš z toho mít noční můry. Oni totiž na světě žijí i jiní lidé a ty se kupodivu nebudou chovat, tak jak se o tom píše. Bohužel/Bohudík.
Tiskni
Sdílej: