Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
I dnes existují zákazníci, kteří provozují Oracle dokonce i nativně pod Windows.Samozřejmě, že existují. Když je pro Windows napsán zbytek IS, tak si přece nebudou vytvářet heterogenní prostředí.
Neznám managerská rozhodnutí na pozadí ani nic jiného. Nevidím do toho, nevím, zda za to někdo pykal apod. Pokud ty ano, tak pusť chlup.Bohužel taky nevím.
Pokud ne, tak bych nedělal jakékoliv závěry.Já závěry dělám z toho, že to je na úrovni, jako kdyby automobilka vědomě vypustila do světa vozy, kterým po pár kilometrech upadne kolo. Tady by sice nemělo dojít ke ztrátám na životech, ale k ekonomickým škodám dojít mohlo. Navíc je to jen jeden kamínek v mozaice toho, jak Oracle k Javě a dalším technologiím (viz např. nedávno rozbitý GlassFish) přistupuje.
kdyby se o Javu staral někdo jiný (ať už Apache Foundation nebo třeba IBM)Hlasuji pro Pavla Tišnovského
Don't stop and kick at every dog that barks at you. Put lipstick on a pig. Shooting fish in a barrel. Canary in a coal mine.
MySQL bych moc neresil. Bud je tu MariaDB, na kterou se celkem bez problemu podarilo prejit a pro novy projekty rovnou zacit s Postgresem.
Kam ten svět spěje?Podle toho tvého popisu
Pár managorů ovládá pár hypersystémů a miriády dat v nich. Kolem toho se v šeru plíží pár živých nekonformistů, jejichž ksichty visí na každém nároží s obligátním "Wanted" a sumou zaokrouhlenou o tři řády nahoru. Utěsněnými stěnami datahousů ven nedoléhá úpění zbylých lidských koleček v systému, co nestačili svléknout ovčí kůži. Ti, jejichž platy kdysi dávali za příklad, dnes loví zatoulané kočky, pokud se neadaptovali asketickým restartem mimo "civilizaci". Buzzzzzz - uáá, noční můra...?To zní jako že svět je na tom pořád stejně a nespěje nikam.
Tiskni
Sdílej: