Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
I dnes existují zákazníci, kteří provozují Oracle dokonce i nativně pod Windows.Samozřejmě, že existují. Když je pro Windows napsán zbytek IS, tak si přece nebudou vytvářet heterogenní prostředí.
Neznám managerská rozhodnutí na pozadí ani nic jiného. Nevidím do toho, nevím, zda za to někdo pykal apod. Pokud ty ano, tak pusť chlup.Bohužel taky nevím.
Pokud ne, tak bych nedělal jakékoliv závěry.Já závěry dělám z toho, že to je na úrovni, jako kdyby automobilka vědomě vypustila do světa vozy, kterým po pár kilometrech upadne kolo. Tady by sice nemělo dojít ke ztrátám na životech, ale k ekonomickým škodám dojít mohlo. Navíc je to jen jeden kamínek v mozaice toho, jak Oracle k Javě a dalším technologiím (viz např. nedávno rozbitý GlassFish) přistupuje.
kdyby se o Javu staral někdo jiný (ať už Apache Foundation nebo třeba IBM)Hlasuji pro Pavla Tišnovského
Don't stop and kick at every dog that barks at you. Put lipstick on a pig. Shooting fish in a barrel. Canary in a coal mine.
MySQL bych moc neresil. Bud je tu MariaDB, na kterou se celkem bez problemu podarilo prejit a pro novy projekty rovnou zacit s Postgresem.
Kam ten svět spěje?Podle toho tvého popisu
Pár managorů ovládá pár hypersystémů a miriády dat v nich. Kolem toho se v šeru plíží pár živých nekonformistů, jejichž ksichty visí na každém nároží s obligátním "Wanted" a sumou zaokrouhlenou o tři řády nahoru. Utěsněnými stěnami datahousů ven nedoléhá úpění zbylých lidských koleček v systému, co nestačili svléknout ovčí kůži. Ti, jejichž platy kdysi dávali za příklad, dnes loví zatoulané kočky, pokud se neadaptovali asketickým restartem mimo "civilizaci". Buzzzzzz - uáá, noční můra...?To zní jako že svět je na tom pořád stejně a nespěje nikam.
Tiskni
Sdílej: