V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Vyšla druhá alfa verze poštovního klienta Mozilla Thunderbird 3.3. Opět funguje připomínání příloh a zobrazuje se i jejich velikost. Dále bylo opraveno více než sto chyb a přidána stránka sloužící jako pomocník při řešení problémů. Podrobnosti jsou v poznámkách k vydání.
Tiskni
Sdílej:
Nevite jestli uz bude v 3.3 konecne podpora chytryho 2radkovyho seznamu zprav? Outlook to umi 8 let, Lotus Notes taky tak nejak dlouho a naproklad na netbooku se bez tyhle funkce TB skoro neda pouzivat.
V gecku je bug, takze vylepseni nebude i kdyby ho nekdo chcel naprogramovat.Nemyslím. Naopak, když napíšeš kód v odpovídající kvalitě, jsem si téměř jist, že se to v Thunderbirdu objeví. Můžeš začít tím, že to napíšeš formou rozšíření. Jinak toho uživatele "někdo" bych rád potkal. Hodně lidí se na něj odkazuje, takže to bude asi velký pracant.
Outlook is the best!Až na ten jeden malý problém, že není nativně pro Linuxové distribuce. Takže dokud není, je na hovno (to je překvapivý požadavek na abclinuxu co?).
Outlook je možná nejlepší pro napojení ne server Exchange, ale pro normální POP3 a IMAP je to hrůza.
MS umyslne nevylepsije IMAP podporu, protoze by v mesich firmach, kde neni potreba groupware moh velmi snadno a rychle nahradit Exchange. Nejspis uz si taky chystaj zmeni v MAPI protokolu aby zarazily nastup OpenChange (To je ciste moje spekulace). Exchange a Office jsou holt dva nejdulezitejsi produkty co maj a budou si je hajit zuby nehty. Neda se tomu ani divit.