Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
ln -s
Ono dost za sebe mluví i to, že homo abíčkuouš má potřebu se do krve hádat už i tom, že lidi nemají používat ten a ten multimediální přehrávače, protože... v tomhle případě fakt úplně nevím proč*.
Sice jsem zvyklej na jiný věci, ale s MPV fakt problém nevidím, to je na rozdíl od někdejšího CLI-only MPlayeru regulérní "just works" software. Dokonce i na Windows. Paradoxně ho začala preferovat i moje sestra, který jsem to nainstaloval původně jako nouzovku pro případ, že jí nějakej zvláštní soubor nebude fungovat v primárním přehrávači).
* zatímco třeba v takových těch slavných případech emacs × vim jsou aspoň reálný argumenty - oba jsou to příšerný fosilie jejichž dodnes trvající používání je historickej omyl :)
psal jsem: každý uživatel v ní má vlastní nezávislý prostorty na to píšeš:
Neumíš udělat víc skupin uživatelů?kdy jsi naposledy pochopil psaný text? roku 1985?
každý uživatel v ní má vlastní nezávislý prostorTakže každý uživatel má svou nezávislou kopii každého filmu? Takhle to asi nebude, že, takže to nechápeš spíš ty
Takže každý uživatel má svou nezávislou kopii každého filmu?Gratuluju, jsi pravděpodobně první uživatel linuxu co asi nepochopil multiuživatelský systém
A mimochodem, už v tom roce 1985 jsem měl knihovnu seřazenou podle žánrů, ten systém v ní dodržuji dodnes.Přesně jako můj děda - ten ale pak alespoň neměl problém přiznat, že některé věci jsou už na něj těžké k pochopení a že jim nerozumí Moc si ho do teď vážím
MPV byl skvely v dobe windows a ruznych posahanych kodeku a v linuxu kde nic jineho nebylo...Nebyl to spíše původní MPlayer?
To je furt dokola, víc chrastítek nacpaných do mušle je napytel.
Mezitím HRTF pro stereo…
Čum, na co reaguju (pomůcka: odkaz Výše).
Airpody mě neberou, neláká mě strkat si do uší baterky, ať už od Apple, nebo jiného původu, ani podporovat výrobu elektroodpadu.
Tiskni
Sdílej: