Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
SUSE je sice velkým tahounem Linuxu ...Nič proti, niečo som prehliadol? S tým že by to môhlo pomôcť keby sa dostalo pod krídla silnej firmy súhlasím, ale prečo a ako? Bez urážky len sa pýtam.
Myslím, že kdyby bylo pro IBM kritické.... linuxovou část odkoupilo od toho investičního fondu, který by to stejně prodával.Přesně to mám na mysli.
Na SUSE závisí řada velkých firem. SUSE je například dominantním OS na Mainframe systémech.Odkdy? Nějaký odkaz?
The first is IBM. While Red Hat is the major player in x86 servers, when it comes to mainframes, SUSE Linux is the most important distribution. While IBM really, really doesn't want to buy a Linux distribution of its own, I can't see them letting SUSE Linux disappearing as a commercial distribution either.zdroj
VM/CMS je prvni vec co vypadne z google pokud zadam "IBM CMS"Vidíš a mě ho google úspěšně zatajuje a jako první mi dává: www.ibm.com/software/data/content-management/ V dalších výsledcích by se něco našlo, ale zadat "IBM CMS" mě samozřejmě ani nenapadlo... to tak možná někoho, kdo už ví o co jde, podle klíčových slov v příspěvku jsem stejně tak mohl dávat "Linux CMS" nebo "Linux mainframe".
CML bys ale znat mohl i bez google, pokud nejsi fakt hodne mladej.Mnojo holt nejsem zase takovej stařešina. A google se taky tváří dost mladě v tomhle ohledu. Popravdě to vypadá, že místo prvních odkazů na google by to bylo spíš na dlouhý studování něčeho, o čem ani nevím, jestli za to stojí. Jako příspěvek typu "CMS, neplést s CML" mi přijde fakt mimo. Buď vím, pak nepletu, nebo nevím, pak potřebuju do závorky nějak nakopnout, co že to je a v čem, že se to liší.
Tiskni
Sdílej: