V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
K tomu pridaj nasadzovací display a máš dokonalý laptop na cestovanie.Na /r/cyberDeck to lidi občas staví s virtuálními brýlemi. Viz třeba My third Cyberdeck -- Shiawase Cyber-6 nebo Second build with HMD...my 'Craftwerk-1'. A to co si postavil Palmer Luckey taky stojí za zmínku: http://palmerluckey.com/oculus-goblack-how-to-make-your-oculus-go-better/:
Keyboard for Mobile Computing: One of the most exciting things about Oculus Go, in my opinion, is Virtual Desktop support! It allows me to have a full Windows setup almost anywhere I go, complete with giant monitor. I built myself a custom PC inside one of my favorite mechanical keyboards, a dampened Happy Hacking Keyboard Professional Type 2 S with blank PFU keycaps (no need for labels you can’t see in VR anyway!) I might do a writeup on this at some point, having a full size keyboard+Windows+GoBlack is so much better than any laptop could ever be!
Úzký Enter, úzký levý Shift
Prostě v zásadě korektní rozložení alfanumerické sekce podle ISO/IEC 9995.
nízké šipky
Asi nejsnesitelnější způsob, jak dostat šipky v obráceném „T“ do klávesnice těchto rozměrů a s takovým rozložením.
Genius i200 stále nemá konkurenci.
Konkurenci v čem?
Vždyť je to naprosto průměrná levná sračka. Ano, i200 jsem měl, používal, někomu věnoval,…
Můj problém s datahandem je ten, že spoléhá na laterální pohyby článků prstů, což tak nějak neodpovídá tomu, jak fungují ruce.Osobně jsem to nezkoušel, ale lidi si to pochvalují a platí za staré datahandy částky v řádu jednotek tisíc dolarů, protože se jich nechtějí vzdát.
Mezitím…Cool.
Na to jsem v podstatě reagoval před pár lety, tak se nebudu opakovat.
Ono by něco jako datahand bylo vlastně fajn, kdyby se právě odboural ten předpoklad provádění laterálních pohybů prsty. Dostaneš tím něco jako pozdější fáze vývoje tohoto zařízení (Azeron). To se ti možná bude líbit.
Ale chce to vymyslet použitelnou vstupní metodu: v podstatě to může fungovat prostě jako „40%“ klávesnice – místo přesunu prstu mezi řádky pohyb dopředu/dolů/dozadu a přepínání režimů třeba palci.
Ono by něco jako datahand bylo vlastně fajn, kdyby se právě odboural ten předpoklad provádění laterálních pohybů prsty. Dostaneš tím něco jako pozdější fáze vývoje tohoto zařízení (Azeron). To se ti možná bude líbit.Jo, to vypadá fajn. Ty tlačítka jsou stejná, jen chybí ty postranní. Asi to časem zkusím postavit a uvidím jestli je to takový problém, tohle vypadá jako fajn fallback.
uvidím jestli je to takový problém
K tomuhle přístupu jsem skeptický. Když je to nepříjemné/neobratné zpočátku, nevíš, zda je to problém, nebo nezvyk. Když je to nepříjemné později, je pravděpodobné, že ostatní možné zdroje nepohodlí vyloučíš až ve chvíli, kdy již došlo k poškození.
Vždyť je to naprosto průměrná levná sračka.No právě. Naprosto průměrná, bez dementních módních výstřelků, se všemi klávesami dostatečně velkými. A šipky používám neustále, takže musí být minimálně takové, jako měl Psion Revo! Na normální používání mám i220, ale do batohu se nevejde
Môžeš navrhnúť klávesnicu s dotykovou plochou a dynamickým rozložením kláves.
Tiskni
Sdílej: