V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Navíc by mě zajímalo jak mají vyřešenou distribuci a způsob jakým dají vůbec cílové skupině o tomhle čtvrtletníku vědět.Distribuce je z větší části přímo adresná. Vítáme návrhy vedoucí k rozšíření distr. seznamu o další organizace, kde by publikace mohla plnit svůj účel.
Návody jak s takovými programy pracovat. Recenze knih k jednotlivým aplikacímZáměrně se nepouštíme tímto směrem. Cílem je otevírat nové obzory, zvyšovat povědomí. Ne psát návody ke konkrétním aplikacím.
Firmy co používají Windows a o open source vůbec netuší, tak ty tenhle časopis těžko budou vyhledávat.Firem, kde nikdo neslyšel o (alespoň nějakém) opensource už dneska zase tolik není.
Zajímavý počin.
Aby se Linux více prosadil tak, kam my admini chceme, tak je třeba více medu mazat kolem úst managorů. Průměrný managor nejvíce ze všeho touží mít
Všechny zmíněné body jsou značně důležité a jakmile managor nabyde dojmu, že Linux je pro socky (ať už toto slovo znamená cokoli, sám nevím), tak se mu obloukem vyhne i kdyby byl Linux technicky sebelepší a super levný, přinášel úsporu práce a cokoli ...
Problém taky je, že z použití Linuxu většinou neplynou přímo žádné drobné "do vlastních kapes", žádné všimné v podobě drahých školení atd... ačkoli v tom se mohu mýlit.
Takže nechť časopis prosperuje a nechť se stane dobrým ujišťovadlem managorů, že jsou jejich rozhodnutí skvělá.
Tiskni
Sdílej: