Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Peter Schurman of Diaspora* tells LAUNCH via email that the company found out their account was blocked when they tried to withdraw some of the more than $45K that has been donated. Friday morning, they learned that their withdrawal had been reversed. "We immediately made several phone calls, and were told they needed additional documentation, such as our certificate of incorporation, which we supplied," Peter says. "It proves we're legitimate. Yet this morning they emailed us that our "appeal" was denied and that our money is locked up for 180 days(!). We called them again and were told that they had now blocked all incoming donations."A proto nepoužívejte PayPal, jestli vám na vašich penězích záleží...
Pro ilustraci bych doplnil, že například u jedné z bank, kde mám účty, stojí převod do zahraničí přes 200 Kč a trvá občas i týden. To je nepřijatelné. Platbu přes PayPal vyřídím okamžitě a přes debetní kartu zaplatím nějakou poměrně rozumnou částku založenou na aktuálním měnovém kurzu, bez extrémních poplatků navíc.
A mimochodem, ono je v podstatě jedno, co kdo „doporučuje“ místo PayPalu. Jde o to, co který obchodník podporuje. Bez PayPalu si člověk v drtivé většině zahraničních transakcí vůbec neškrtne.
Je samozřejmě škoda, že se PayPal chová jako prase. Kdykoliv to bude možné, upřednostním jiný ekvivalentní způsob platby.
A proto nepoužívejte PayPal, jestli vám na vašich penězích záleží...
Co přesně má tohle znamenat? Jako příjemce peněz PayPal nepoužívám, ale z pohledu plátce velmi často nemám jinou možnost. Bankovní převod do zahraničí je drahý a trvá extrémně dlouho. Přes PayPal jsem vyřídil desítky a desítky plateb na DealExtreme, eBay, v zahraničních E-shopech a dokonce poslední dobou i v českých E-shopech. Z tohoto pohledu si na něj nemůžu stěžovat.
Je jasné, že po tomto incidentu začnu dávat přednost jiným ekvivalentním způsobům platby, kdykoliv to bude možné. Nicméně výkřiky do tmy typu „nepouživejte PayPal“ jsou poněkud dětinské. To je podobné jako křičet „nepoužívejte Windows“. Já je nepoužívám, protože nemusím. Někdo ale nemá na výběr.
Tiskni
Sdílej: