Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Víme, byla to totální tragedie+1
a Bartoš to neměl dávat do produkce+1000
protože ten půlroční skluz způsobený ÚOHSem neměl šanci dohnatTak se do toho nemel vubec poustet. Pokud neni schopen dodrzet vlastni zakony, ktere si sam na sebe usil a prosadil, pak ma tyto zakony zmenit, odlozit ucinnost, nebo se na to uplne vykaslat. Ale on? Jak jsi sam napsal, sel s nefunkcni tragedii na produkci. Zpusobil situaci, ze stat nedodrzoval sva vlastni pravidla! A to v tak klicovem odvetvi, jako ne vystavba.
A největší výsměch bylo, když to hodili KupkoviToto si netroufam soudit. Toho pana neznam. Ale samozrejme je mozne, ze je stejne neschopny jako vrchni pirat.
My jako firma komunikujeme např. s celníky a každý uživatel jede na sebe. Nexistuje něco jako společný certifikát, společná identita, pod kterou by uživatelé fungovali apod. Každý si musí vyřídit certifikát (identifikace svým OP + schválení od firmy, že ten certifikát může být vydán) a jede na sebe. To mi přijde v cajku, jednoduchá a jansá auditovatelná stopa.Do té doby, než ti ten zaměstnanec odejde. Pak se tam žádný kolega nedostane.
To, že někdo místo předložení OP provede ověřením přes portál občana je super věc. Prostě další krok k elektronizaci a nepoužívání papírků a neběhání někde.O tom jsem ale nepsal. Oni k dokumentaci, která je elektronicky podepsaná jednoznačně identifikovatelným konkrétním člověkem, který na to má autorizační oprávnění, chtějí ještě číslo jeho občanky a bůhví co ještě.
Normálně bych všem napálil povinně datovku i portál občana s výjimkou starších ročníků, které bych nechal doběhnout. Vůbec nechápu, proč se tenkrát podobný plán zrušil.Každý, kdo má IČO, má povinně datovku. Každá firma má povinně datovku. Každý, kdo má autorizační razítko, má povinně datovku...
Do té doby, než ti ten zaměstnanec odejde. Pak se tam žádný kolega nedostane. V případě komunikace s celníky v tom problém není, veškeré záznamy jsou v IS a může pokračovat kdokoli pověřený pod svými údaji dál.Takže je vidět, že se to zvládnout dá. Ale u toho digitálního stavebního řízení do dosud nezvládli. Přičemž připomínky, že to mají uděláno špatně, měli již před spuštěním systému. To napadlo skoro každého, kdo se k tomu zvenku nachomýtl, ale zpracovatele systému nikoliv.
Normálně bych všem napálil povinně datovku i portál občanaVzpomínáš jak se darker Sataník upálil na protest proti čipové totalitě? Ty chceš být čipový Hitler?
Tiskni
Sdílej: