Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Ono na tom něco je. Je pěkné hořekovat, že utilita, která před čtyřiceti lety měla pár kilo, má dnes mega, ale je také dobré si uvědomit, že jednak je to mega menší procento (spíš promile) paměti dnešní počítače, jednak je se téměř jistě i rychleji načte z disku (tedy poprvé, pak už to nebude potřeba). A to i když pomineme, že toho prostě umí víc - kolik dnešních spokojených uživatelů vimu by ho bez mrknutí oka vyměnilo za tehdejší vi (nebo možná dokonce ed)?
Je to něco podobné jako neustále opakovaný argument bojovníků proti IPv6, že delší adresy zvětší paměťové nároky na routovací tabulky a tím prodraží routery. Samozřejmě i tam platí, že za dobu, co se tenhle argument pořád dokola vytahuje, lze při stejných nákladech té paměti pořídit mnohonásobně tolikrát více, že se v tom nějaký nárůst kvůli IPv6 ztratí o pár řádů.
Tak ještě jednou: přesně tenhle argument, tj. "tabulky budou větší, takže to bude dražší" jsem v téměr každé diskusi na toto téma dříve nebo později viděl. Ano, nedojde na to úplně pokaždé, ale to koneckonců ani na Hitlera. Nikdy jsem netvrdil, že ho používá každý bojovník proti IPv6.
Ovšem to vaše "tady a teď" není o moc lepší… Když jsem se na podzim 1992 poprvé dostal k Internetu, už se na přechodu pracovalo - a to už je 27 let.
Tiskni
Sdílej: