abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    22.2.2008 21:28 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojáři KDE PIM se sešli na 3 dny hackování
    Herdek, furt žvaní... :-D Já už to chci používat... :-)
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    blami avatar 22.2.2008 21:49 blami | skóre: 29 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojáři KDE PIM se sešli na 3 dny hackování
    Tohle neni komentar primo ke zpravicce ale obecne ... vidi nekdo v tom novem zpusobu pojmenovavani jednotlivych casti desktopovych rozhrani temito nazvy (ala Mailody Akonadi ...) neco prinosneho ? Ja osobne donedavna (lepe receno do doby nez vylezly prvni zminky o KDE4) mel KDE4 za odmerene, precizni a pouzitelne UI, ktere se temhle vecem vyhyba. Ted clovek musi hledat jaky Okular nebo Akonadi ma pouzit kdyz chce vybrat e-mail z programku - drive byly vserikajici KResources, KParts, mailovy klient se jmenoval KMail a basta. Tohle je hrozne a vubec se mi to nelibi. Totez je u Gnome. Co to je proboha za trend pojmenovavat veci nesmyslnymi a nicnerikajicimi nazvy ?! ...
    frEon avatar 22.2.2008 22:04 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojáři KDE PIM se sešli na 3 dny hackování
    tomu se rika marketing ;-)
    Talking about music is like dancing to architecture.
    David Heidelberg avatar 22.2.2008 22:32 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojáři KDE PIM se sešli na 3 dny hackování
    Podle mně jsou to celkem hezká jména :-) vypadá to víc Kuul :-D
    David Ježek avatar 22.2.2008 22:38 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojáři KDE PIM se sešli na 3 dny hackování
    a copa kdy bylo logickeho na pojmenovani weboveho prohlizece "opera", mailoveho klienta "the bat" atd? v podstate nic, ale lide si zvykli a dnes kdyz pred nimi reknes opera, tak se jim vybavi bud pucinni, nebo norsky browser.
    blami avatar 23.2.2008 13:48 blami | skóre: 29 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojáři KDE PIM se sešli na 3 dny hackování
    No nic, chápu, že to co říkám odporuje tomu co používám - např mutt, firefox etc. Ale prostě mi je u KDE líto, že se odklonili od té systémovosti a paradních názvů.
    22.2.2008 23:02 jiřík | skóre: 9 | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojáři KDE PIM se sešli na 3 dny hackování
    Anakondi se lépe říká, KResources se vyslovuje vyloženě blbě, oproti Anakondi. No a vypadá to dobře a jak už bylo zmíněno, marketing :)
    Zapomeňte na pumpičku a na rozhodčí, hrajte Ultimate Frisbee http://www.frisbee.cz
    stativ avatar 23.2.2008 09:46 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojáři KDE PIM se sešli na 3 dny hackování
    To ano, obzvláště když jde o Akonadi.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    24.2.2008 11:03 jiřík | skóre: 9 | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojáři KDE PIM se sešli na 3 dny hackování
    :) dobře, no ...
    Zapomeňte na pumpičku a na rozhodčí, hrajte Ultimate Frisbee http://www.frisbee.cz
    23.2.2008 15:28 Pietro | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojáři KDE PIM se sešli na 3 dny hackování
    KMail je stále KMail. Mailody je IMAP klient, ktorý je už v KDE3.
    22.2.2008 22:34 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojáři KDE PIM se sešli na 3 dny hackování
    Zajímalo by mě, jak by se vývojáři nějakého open-source projektu sešli, kdyby náhodou nebyli všichni z Německa. A stejně se konají různé konference o open-source, třeba tenhle víkend je FOSDEM... tohle na oss fakt obdivuju. Kde na to ti lidi berou čas a finance, zejména ti, co nepracují u RedHatu nebo Novellu?
    23.2.2008 07:08 JoHnY2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojáři KDE PIM se sešli na 3 dny hackování
    Pokud by si byl profik v Ccku a pracoval v UK, tak by si opravdu nemel problem zaplatit na weekednd letenky po evrope + nejakej ten nocleh. Cena pomerne velky casti prace v IT je u nas dost nizko, protoze mame na ty nasi hroude velkou kunkurenci.
    23.2.2008 11:38 koffr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojáři KDE PIM se sešli na 3 dny hackování
    na vikendovy letenky nekolikrat rocne staci i podprumernej plat, jenze to by svoloc zmeskala slevy v lidlu a nemohla by nadavat...
    23.2.2008 20:40 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojáři KDE PIM se sešli na 3 dny hackování
    jenze to by svoloc zmeskala slevy v lidlu a nemohla by nadavat...
    Máš tím na mysli něco konrétního?

    Ostatním díky za odpovědi. Možná bych o těchto událostech měl uvažovat spíš jako o speciální formě dovolené :-)
    blami avatar 23.2.2008 13:46 blami | skóre: 29 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojáři KDE PIM se sešli na 3 dny hackování
    Tak jako do Bruselu, to máš zpáteční letenku za 4000 Kč, když si to zabookuješ včas a bydlení je v Youth Hostelu nebo v "Zimmer Frei" okolo 50-100EUR (možná i levný hotel). 10 tisíc korun i s trochou na utrácení není zas tolik pro někoho kdo má při práci čas psát oss. Já jako pracující student občas na nějakou konferenci/výstavu jedu - a padne na to buď úspora nebo stýpko, když fakulta dá :)
    xkucf03 avatar 23.2.2008 16:44 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývojáři KDE PIM se sešli na 3 dny hackování
    Cena pomerne velky casti prace v IT je u nas dost nizko, protoze mame na ty nasi hroude velkou kunkurenci.
    Můžeš napsat, v jaké zemi žiješ? Přijde mi, že v ČR je to přesně naopak a konkurence vládne mezi zaměstnavateli. (i když asi není ajťák jako ajťák).
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.