Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
komentarum neznaleckimV čem je můj koment neznaleckej, Povídej, přeháněj, jsem velice zvědav na tvoji verzo.
[...] apple zmenil architekturu, mimochodem ne poprvy, aniz by to poslalo ekosystem do prdele, to na plose desitek let nezvladl nikdo jinej[...]to ti ovecko nevyslo, Linux nemeni architekturu, ten podporoval/podporuje vsechny
The latest release of Linux 5.19 has more of an Apple angle than usual, with Linus Torvalds releasing it using an M2 MacBook Air running a version of Linux ported to Apple Silicon.https://appleinsider.com/articles/22/08/01/linus-torvalds-uses-m2-macbook-air-to-release-linux-519 Možná, že na buildy kernelu stále používá svůj Threadripper.
A synchronizovat ty stovky TB dat nekam do icloudu je picovina.To vysvětluj mactardovi koroptvi že tohle dělá blbě a má to dělat jinak.
DisplayCAL is an open source application built on top of the excellent argyll cms open source colour management system. It is available for Linux, Windows and OSX. It's an extremely good calibration package, in many ways better than the manufacturer's own softwarehttps://imagescience.com.au/products/calibrators/calibrite-colorchecker-studio
X-Rites software is garbage. What do you do? Do some surfing on 'Argyll CMS' and 'DisplayCAL'. Argyll is a software application - Color Management System (CMS) - that runs on Linux, Windows and Mac. Its the front-end app for building ICC/ICM profiles for printers, scanners, cameras and monitors as well as the back-end for 'DisplayCAL' - a graphic UI for monitor profiling and calibration.
[...] Me se treba nelibi ze linux nepodporuje mac aplikace. Udela s tim nekdo neco? Neudela, kazdy me posle do prdele.nepouzivam/nezjistoval sem stav, ale ala Wine pro Apple SW: https://www.darlinghq.org
Pouze nezávislé povědomí oběti o skutečné škodě z jeho pozice, posouzení nelogicity jeho jednání a nedostatek vyhlídek na iluzorní naděje mu umožní opustit roli poníženého a zbaveného svého názoru.Zdroj
/private/var/db/applepay/Library/Preferences/com.apple.stockholm.awd.plist
Bral bych to jako projev zvláštního smyslu pro humor s damage control navrch.
Fujitsu LifeBook B142 Celeron 300MHz, LCD 8.4" (model 1999) https://muzeuldecalculatoare.ro/2018/10/04/fujitsu-lifebook-b142/ Viliv N5 UMPC Atom Z520, LCD 4.8" (model 2010) https://www.cnews.cz/clanky/miniaturni-netbook-viliv-n5-jiz-v-usa/ Thinkpad X220 Tablet (touch + wacom) iCore i5-2520M, LCD 12.5" (model 2011) Thinkpad 8 (Tablet) Atom Z3770, LCD 8.3" (model 2014)
Lenovo Yoga 300-11IBY Convertible Celeron N2840 (pasivni chladic), LCD 11.6" (model 2016) Thinkpad T480 Touch iCore i7-8650U, LCD 14" (model 2018)PDA:
Palm Tungsten T3 / Palm Lifedrive stock: PalmOS 3rd: PalmLinux GNU/Linux s desktopy GPE (nad GTk), Opie (nad QT)Telefony dodavane s Linuxem:
Palm Pre / HP Pre2 / HP Pre3 (Telefony), HP Touchpad (Tablet) stock: webOS = GNU/Linux (stock rom mela GNU nastroje, napr. na flash bylo LVM) 3rd: SHR GNU/Linux Nokia N900 stock: Maemo (postavene na Debianu)a externi FullHD monitor:
ACER LCD 23" Infra "Touch" ("dotek" sniman infra cidlama v rozich)
a externi FullHD monitor:konkretne: ACER T231HACER LCD 23" Infra "Touch" ("dotek" sniman infra cidlama v rozich)
Tiskni
Sdílej: