Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Zde by to obcas take nebylo na skodu.Minimálně z mého pohledu by to naškodu bylo, byla by to poslední kapka, po které bych tento portál opustil jak jako autor článků, tak jako pravidelný návštěvník.
Přiznávám, že bezbariérovost jsem neřešil.Tak příště řeš, pokud nechceš na srazu přijít o dvě celebrity
Asi jim to taky nedělá dobře. Doufám že i s bolestí hlavy, kterou mám já, po sdílení prostoru s nimi.IMHO mají spíš absťák (nevím, zeptej se nějakého kuřáka).
V žádnem nemají PU aní jiný EuroPatok
Opakovaný vtip se stává trapností a míra trapnosti roste s počtem opakování. Tenhle navíc nebyl nic moc ani poprvé…
Abych pravdu řekl, poslední dobou si nejčastěji dávám Radegast Birrel. Ale když je příležitost, klidně si dám Gambrinus, Pilsner Urquell nebo Budvar a je mi srdečně jedno, že snobové jako vy si nad těmito značkami uplivují a říkají jim "europivo".
Ale tady nejde o to, jestli vám chutná nebo nechutná Plzeň a proč, nebo jestli se jen potřebujete předvádět, jaký jste znalec. Jde o to, že úplně zbytečně a nesmyslně exhibujete v diskusi o výběru restaurace poté, co už byla dávno vybrána, a že vaše výkřiky o "eurolagerech" jsou úplně stejně mimo, jako tomu bylo v případě kolegů, kteří v diskusi k jednomu z předchozích termínů rozpoutali flame o tom, jestli jsou čínské restaurace dost nóbl pro jejich chlupaté jazýčky.
Jsem vysoce tolerantní.
Tož běž na Gambáč, užij si ho a neser se do dospělých.
Tiskni
Sdílej: