Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Superpočítač v Německu není první s výkonem 1 petaflops na světě. Již v červnu 2008 překonal hranici 1 petaflops superpočítač IBM Roadrunner - viz IBM Roadrunner překonává hranici 1 PFLOPS (1000 TFLOPS)! (20. června 2008, Czech PowerPC User Group)
Nejvýkonnější superpočítač IBM Roadrunner byl navíc po půl roce vylepšen a v listopadu 2008 dosáhl dokonce 1,105 PFLOPS - viz Superpočítač IBM Roadrunner je stále první v žebříčku TOP500 / listopad 2008 (18. listopadu 2008, Czech PowerPC User Group)
Ten německý tedy není "první počítač na světě dosáhnout výkonu 1 petaflopu", ale má to být jen první EVROPSKÝ superpočítač s výkonem 1 PFLOPS - Evropa bude mít svůj první superpočítač o výkonu 1 petaflops (10. února 2009, Czech PowerPC User Group)
dvojhlaskove prepisy se bezne pouzivaji i v nemeckuto, že mají spoustu jmen, kde je místo přehlasovaného u spřežka ue, ještě nijak neznamená, že u tohoto konkrétního jména je to v pořádku (něco jako jezte hovna, miliony much se nemohou mýlit?) konkrétně odkaz, který jsem uvedl, na příkladu jmen Müller a Mueller vysvětluje, že ač existují obě varianty, nebo spíše právě proto, že obě varianty existují, komolení varianty Müller na Mueller by nemělo nastat, pokud to není vynuceno technickými omezeními, což v tomto případě zcela určitě není
krom toho nemam prilis pochopeni pro fetisismus na "oficialni" veci, takze nechapu, proc by mela existence ci neexistence "oficialni" transkripce byt argumentemje to argumentem stejným jako existence pravidel pravopisu ... budiž, tobě to přijde jako fetišismus, nicméně mám dojem, že většina lidí zde je toho názoru, že by zprávičky měly pravidla respektovat - zkus napsat nějakou stejným stylem, jakos' napsal odpověď, na kterou teď reaguju, a uvidíš, jestli ti jí redakce schválí v původním znění ...
1 peta = 1 biliarda. Tisíc trilionů je pro Američany, ti tomu snáze uvěří.
Taky jsem si toho všiml. A ještě to psal jako 1000 trilionů, proč radši nejít o řád vejš (kvadrilion/triliarda)?
2+2=5 nebo 3 (dokonce se může někdy rovnat i čtyřem)
U těch jednotek je třeba zmínit, že se nejedná o evropské triliony, ale o americké... U nás je petaflop biliarda float operací za sekundu...
Více zde www.zive.cz/Clanky/Nemecko-buduje-petaflopovy-superpocitac/sc-3-a-145615/default.aspx
Tiskni
Sdílej: