V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
>>>Dokud k tomuto nekdo neudela GUI klikatko, tak obycejni uzivatele si asi GRUB2 nezkonfiguruji.
S tim delate vedu .... Ve widlich je dneska konfiguracni soubor zavadece binarni a nikdo ani nehlesne.
V kazdem pripade mate pravdu. Tez pro to nemam pochopeni.
Grub 2 bude dobry, ale neprivetiva je v tomto prave ona distribuce jez takto pridava do grub.cfg nove polozky pro aktualizovane jadro pripadne neprivetivy zpusob pridavani polozek vlastnich.
Zcela jiste to slo vyresit zpusobem jak se to delalo drive.
>>>Nemaj boja, otasomil nevie o čom hovorí - Windowsy majú klasický textový boot.ini
Tak pokud se bavite o windows stredoveku tak ano.
Ja zapomel dodat ze pisu o modernich (vista, seven) a ty uz maji konfiguracni soubor binarni.
Klikatko na to existuje jako aplikace treti strany.
boot.ini opravdu patri do xp a starsich.
>>>Není nad tyhlety binární věci, s těmi to bude mnohem snažší.
To ovsem vubec nesouvisi s tim zda je konfiguracni soubor textovy ci binarni.
To co obhajujete jako vyhodu tak se da resit uz na urovni BIOSu a jeho menu z ktereho disku bootovat.
Mozna to v PC stredoveku a Master/Slave modu HDD neslo, ale dnes se serial ATA je to naprosto bezproblemove a 100% fungujici.
100% fungujici.Tady je někdo zblblý idealista.
>>>Tady je někdo zblblý idealista.
Pokud na moherboardu nefunguje takovato podstatna vec tak by byl zcela k nicemu.
Co na tom ?
Tiskni
Sdílej: