Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Srozumitelný, zřetelný rys ;)
Osobně mi zářivý k rysovi taky nesedí, přikláněl bych se k té druhé variantě (bystrý až srozumitelný) - Ubuntu nemá za cíl svítit, ale být srozumitelnou distribucí...
Neni to trosku risk dat do LTS cerstve Gnome 3.0?
No, gnome-shell tu uz je. A jestli budou v novem GNOME 3 oproti 2.28 navic 2 wallpapery a jeden IM klient, tak to neni takova zmena aby se nutne bali blamaze jako tusim Fedora, ktera prisla s KDE 4.0 namisto 3.5.
Moje hlaska byla spis o GNOME, takze tohle je OT.
Ale jinak nesouhlas.
Nikdo by Fedore nic nevytykal. Jine distribuce KDE 4.0 jako vychozi snad ani nemely. Nehlede na fakt, ze tvrdit o KDE 3.5, ze je to prast jak uhod jako KDE 4.0 je nesmysl.
Ukazkovym Live CD openSUSE bych neargumentoval. To by bylo totez pouze pokud by openSUSE zavedlo KDE 4.0 jako vychozi.
Ale tahle debata nema cenu. Co se stalo, stalo se.
Snad to s vydáním Gnome 3 nedopadne, jako s vydáním KDE4...
To sedi.. shell je sracka ktoru musel navrhovat niekdo zdrogovany.
Ehm. To se ti zdá. Vždyť donedávna sem chodil PT.
Tak už aj Linux bude mať nejakú veľkú mačku. Ale sranda, že Lynx ešte nebol použitý pri Mac OS X. ;)
Vyzkousel jsem si to a moc me to neohromilo.
Co myslis tim "lepsie manazovatelny obsah ploch"?
Ze si tam muzes snadno pridavat plochy? Imho pekna ptakovina na prd.
Nebo myslis presouvani aplikaci mezi plochami? To nebylo spatne, ale mam povit, ze to uz tu bylo jinde (minimalne Compiz, ale mozna to umi i kwin, nevim, nepouzivam to).
Uvidime jak to bude az to bude hotove.
Přínos to bude v každém případě. Minimálně tím, že Shell přináší nový způsob managementu oken. Když máme spoustu okenních manažerů, které dělají všechno úplně stejně, tak to je tuplem na prd. Pokud se ti nebude líbit, tak si tam prostě hodíš nějaký jiný.
Da se pls, nejak nezavazne (tj. nejlip live cd) gnome shell vyzkouset? Dik
Doufám, že v Lucid Lynxu bude jako výchozí prohlížeč lynx ;o))
Tiskni
Sdílej: