Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
1. V § 145 se na konci odstavce 5 tečka nahrazuje čárkou a doplňuje se písmeno f), které zní ...A pak si pripadam ze ziju ve sci-fi. Sakra, vzdyt diff vymysleli uz v 1970.
Tady jsou, koukám, všichni chytří jak rádio.Koukám, že patříš mezi ně, když pro nové téma nemůžeš ani založit nové vlákno.
svobodný software, který je ze své podstaty komunistický
konceptem, ze jsou potreba verejne zdrojaky k tomu, aby mel clovek kontrolu nad vlastnim PCTo často můžete i s uzavřených SW. OSS přidává ještě jednu svobodu: the freedom to copy a program and redistribute it to your neighbors, so that they can use it as well as you
Nepomuk měl dobře nakročeno a byl příšerně zkurvenej. Zkus hádat, kdo podporoval lidi, kteří ho kurvili?To je váš vlastní názor, nic objektivního. Nepomuk je technologie KDE (německé neziskové organizace) a KDE si samo zvolilo, jak bude vypadat. EU pouze poskytla peníze na vývoj technologií sématického desktopu, nijak nepřikazovala, jak konkrétně to má vypadat.
A řekni mi, jak to neodradilo lidi, kteří na něm nebo podobných věcech dělali na počátkuMěl jsem dojem, že jedním ze zásadních vlastností OSS je to, že pokud se mi nelíbí, jak někdo něco dělá, tak si to forknu a udělám po svém.
Víš jaký je rozdíl mezi nesvobodou a svobodou?Třeba v tom, že svobodné je dát lidem na výběr, místo abych jim přikazoval, který produkt je zkurvený a nemá cenu ho používat?
Paraziti bez svědomí na něm docela dobře profitují.A to ho ještě kritizujete…
svobodný software, který je ze své podstaty komunistickýSvobodný software sám o sobě komunistický není, GPL do jisté míry ano.
Tiskni
Sdílej: