Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Diskuse byla administrátory uzamčena.
Safety
The experience of using the Web must not subject individuals to harm. The core promise of the Web is that people may browse anywhere on the Web without unintuitive harmful consequences. It is not the individual’s responsibility to ascertain whether visiting a site will incur a bill, violate their privacy, sign them up for something, or infect their device with malware. This does not mean that it’s the browser’s job to prevent the user from seeing any content they might find objectionable – though of course users should be able to extend the browser to filter out content if that’s what they wish. Rather, the browser must protect the user from invisible harm, and if they don’t like a site — or something they see on a site — they can dismiss it with a single click.
Users will have their choice of what content they experience and who they can communicate with without being at the mercy of a few large sites. Small and medium-sized site authors will be able to succeed in reaching users without the permission of large players.To by bylo pěkný, akorát nepíšou, jak toho chtějí dosáhnout.
redesignem loga :D :D ;D ;D
Ano. Ale to je obecný problém. Decentralizací se zaklíná kde kdo, skutečně dělat to neumí prakticky nikdo. Bohužel.Users will have their choice of what content they experience and who they can communicate with without being at the mercy of a few large sites. Small and medium-sized site authors will be able to succeed in reaching users without the permission of large players.To by bylo pěkný, akorát nepíšou, jak toho chtějí dosáhnout.
Já myslím, že problém je, že po decentralizaci není společenská poptávka.Jak si tu decentralizaci predstavujes? Upozornuju, ze ten kdo vlastni datacentrum ma k tem datum pristup, dnes vetsinu datacenter vlastni nemci nezavisle jestli maji datacentrum v US,JP,CN,SG,KO,RU,NL atd. Shodou okolnosti Mozilla pouziva VPN od toho nejvetsiho hrace ale neprimo od dcerinky.
Tiskni
Sdílej: