Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
hm, zajímavé, zkusil jsem si vrazit do googla "marcela mašláňová pspad", a vrátilo mi to celé tři stránky, z nichž ani na jedné se řetězec "pspad" nevyskytuje ... ať žije umělá inteligence vyhledávačů ...Používej google naplno, hledej vícekrokově, v tomhle případě mi stačily dva kroky: Prvně vyhledej na googlu jméno a zjistíš přezdívku. Podruhé vyhledej přezdívku společně s klíčkovým slovem a jsi tam.
Nepamatuju si, že bych kdy na takový jev narazil.a nestačí, že jsem jej popsal?
Měl jsem za to, že jsi prostě ten blogpost o PSPadu nemohl najít, tak jsem se ti pokusil pomoct. Smysl tvých dalších příspěvků mi uniká.snahy o pomoc si cením, ale ... v dalších příspěvcích se ti pouze snažím vysvětlit, že smyslem toho prvního nebylo brečet, že to nemůžu najít, nýbrž vyjádření podivu nad tím, jakým způsobem Google (ne)funguje
nestačí, že jsem jej popsal?Snad si nemyslíš, že popis jevu implikuje jeho existenci :). Popsal jsi hrozně zmateně a krypticky něco, co se mi zdá, že není pravda. Ale vzhledem ke zmatenosti tvého popisu to opravdu nedokážu tak úplně posoudit. Zjednodušeně řečeno, než to bylo na Abclinuxu, tak podle mě neexistovala stránka, kde by se pohromadě vyskytovalo celé jméno dotyčné pohromadě s klíčovým slovem PSPad. A protože taková stránka neexistovala, tak je celkem logické, že ji google ani nenašel.
mínil jsem to tak, že dle popisu ses mohl pokusit jej zreprodukovat, jestliže jsi na tento jev nenarazil sám o soběnestačí, že jsem jej popsal?Snad si nemyslíš, že popis jevu implikuje jeho existenci :).
Popsal jsi hrozně zmateně a krypticky něco, co se mi zdá, že není pravda. Ale vzhledem ke zmatenosti tvého popisu to opravdu nedokážu tak úplně posoudit.co je na zkusil jsem si vrazit do googla "marcela mašláňová pspad", a vrátilo mi to celé tři stránky, z nichž ani na jedné se řetězec "pspad" nevyskytuje zmateného, kryptického a nepravdivého (s přihlédnutím k tomu, že to platilo v určitém čase a nyní je situace jiná)?
Zjednodušeně řečeno, než to bylo na Abclinuxu, tak podle mě neexistovala stránka, kde by se pohromadě vyskytovalo celé jméno dotyčné pohromadě s klíčovým slovem PSPad. A protože taková stránka neexistovala, tak je celkem logické, že ji google ani nenašel.to ano co mi ovšem přijde silně nelogické je to, že ve výsledcích vrátil například Stepan's speech, kde se nevyskytuje ani jedno z hledaných slov, zatímco PSPad, kde se vyskytuje alespoň jedno hledané slovo "pspad", nevrátil ...
mínil jsem to tak, že dle popisu ses mohl pokusit jej zreprodukovat, jestliže jsi na tento jev nenarazil sám o soběAle já jsem tomu popisu opravdu upřímně nerozuměl.
co je na zkusil jsem si vrazit do googla "marcela mašláňová pspad", a vrátilo mi to celé tři stránky, z nichž ani na jedné se řetězec "pspad" nevyskytuje zmateného, kryptického a nepravdivého (s přihlédnutím k tomu, že to platilo v určitém čase a nyní je situace jiná)?Proč se mě radši nezeptáš, co je kryptického na tom, co jsi opravdu napsal:
mno, tobě nepřijde zvláštní, že přidání jednoho klíčového slova tak brutálně omezí množinu výsledků, a přitom se to slovo na nalezených stránkách ani nevyskytuje (a stránka, kde se vyskytuje vše pohromadě, nalezena není)?Teď už chápu, co jsi tím myslel. Hádal bych to, že se v některých případech použijí klíčová slova odkazujících stránek, v jiných se použijí slova podobná. Takové věci mě u googlu nepřekvapují.
Proč se mě radši nezeptáš, co je kryptického na tom, co jsi opravdu napsal:i to první jsem opravdu napsal, a tvářil ses, že nerozumíš už tomu ...
Hádal bych to, že se v některých případech použijí klíčová slova odkazujících stránek, v jiných se použijí slova podobná.hm, slovo v odkazu má přednost před tímtéž slovem přímo se vyskytujícím na stránce?
Takové věci mě u googlu nepřekvapují.u Googla mě nepřekvapuje nic, překvapení a údiv jsou dvě různé věci
Tiskni
Sdílej: