Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »hm, zajímavé, zkusil jsem si vrazit do googla "marcela mašláňová pspad", a vrátilo mi to celé tři stránky, z nichž ani na jedné se řetězec "pspad" nevyskytuje ... ať žije umělá inteligence vyhledávačů ...Používej google naplno, hledej vícekrokově, v tomhle případě mi stačily dva kroky: Prvně vyhledej na googlu jméno a zjistíš přezdívku. Podruhé vyhledej přezdívku společně s klíčkovým slovem a jsi tam.
Nepamatuju si, že bych kdy na takový jev narazil.a nestačí, že jsem jej popsal?
Měl jsem za to, že jsi prostě ten blogpost o PSPadu nemohl najít, tak jsem se ti pokusil pomoct. Smysl tvých dalších příspěvků mi uniká.snahy o pomoc si cením, ale ... v dalších příspěvcích se ti pouze snažím vysvětlit, že smyslem toho prvního nebylo brečet, že to nemůžu najít, nýbrž vyjádření podivu nad tím, jakým způsobem Google (ne)funguje
nestačí, že jsem jej popsal?Snad si nemyslíš, že popis jevu implikuje jeho existenci :). Popsal jsi hrozně zmateně a krypticky něco, co se mi zdá, že není pravda. Ale vzhledem ke zmatenosti tvého popisu to opravdu nedokážu tak úplně posoudit. Zjednodušeně řečeno, než to bylo na Abclinuxu, tak podle mě neexistovala stránka, kde by se pohromadě vyskytovalo celé jméno dotyčné pohromadě s klíčovým slovem PSPad. A protože taková stránka neexistovala, tak je celkem logické, že ji google ani nenašel.
mínil jsem to tak, že dle popisu ses mohl pokusit jej zreprodukovat, jestliže jsi na tento jev nenarazil sám o soběnestačí, že jsem jej popsal?Snad si nemyslíš, že popis jevu implikuje jeho existenci :).
Popsal jsi hrozně zmateně a krypticky něco, co se mi zdá, že není pravda. Ale vzhledem ke zmatenosti tvého popisu to opravdu nedokážu tak úplně posoudit.co je na zkusil jsem si vrazit do googla "marcela mašláňová pspad", a vrátilo mi to celé tři stránky, z nichž ani na jedné se řetězec "pspad" nevyskytuje zmateného, kryptického a nepravdivého (s přihlédnutím k tomu, že to platilo v určitém čase a nyní je situace jiná)?
Zjednodušeně řečeno, než to bylo na Abclinuxu, tak podle mě neexistovala stránka, kde by se pohromadě vyskytovalo celé jméno dotyčné pohromadě s klíčovým slovem PSPad. A protože taková stránka neexistovala, tak je celkem logické, že ji google ani nenašel.to ano co mi ovšem přijde silně nelogické je to, že ve výsledcích vrátil například Stepan's speech, kde se nevyskytuje ani jedno z hledaných slov, zatímco PSPad, kde se vyskytuje alespoň jedno hledané slovo "pspad", nevrátil ...
mínil jsem to tak, že dle popisu ses mohl pokusit jej zreprodukovat, jestliže jsi na tento jev nenarazil sám o soběAle já jsem tomu popisu opravdu upřímně nerozuměl.
co je na zkusil jsem si vrazit do googla "marcela mašláňová pspad", a vrátilo mi to celé tři stránky, z nichž ani na jedné se řetězec "pspad" nevyskytuje zmateného, kryptického a nepravdivého (s přihlédnutím k tomu, že to platilo v určitém čase a nyní je situace jiná)?Proč se mě radši nezeptáš, co je kryptického na tom, co jsi opravdu napsal:
mno, tobě nepřijde zvláštní, že přidání jednoho klíčového slova tak brutálně omezí množinu výsledků, a přitom se to slovo na nalezených stránkách ani nevyskytuje (a stránka, kde se vyskytuje vše pohromadě, nalezena není)?Teď už chápu, co jsi tím myslel. Hádal bych to, že se v některých případech použijí klíčová slova odkazujících stránek, v jiných se použijí slova podobná. Takové věci mě u googlu nepřekvapují.
Proč se mě radši nezeptáš, co je kryptického na tom, co jsi opravdu napsal:i to první jsem opravdu napsal, a tvářil ses, že nerozumíš už tomu ...
Hádal bych to, že se v některých případech použijí klíčová slova odkazujících stránek, v jiných se použijí slova podobná.hm, slovo v odkazu má přednost před tímtéž slovem přímo se vyskytujícím na stránce?
Takové věci mě u googlu nepřekvapují.u Googla mě nepřekvapuje nic, překvapení a údiv jsou dvě různé věci
Tiskni
Sdílej: