Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
v normalnich lodich svoje lode nemuzes sestrelit, moje a protivnikovy lode jsou na samostatnych plochach. je ovsem pravda, ze jsem ze zadani nepochytil zda je to tak i zde, nebo jsou obe lodstva na jedine plose a muzu tak zabit i svoji lod. to uz by pak ohnostroj nebyl tak vyhodny.No... pokud se držím držet striktně pravidel na tom webu, tak tam nepíšou nic o tom že nemůžeš zasáhnout vlastní loď. Navíc by musely specifikovat jak se v takovém případě bude chovat takové torpédo (bude "ignorovat" vlastni loď a poletí dál?). A podle toho obrázku u ohňostroje a textu za ním my taky vyplývá, že musím počítat s tím, že jestli jej budu odpalovat z větší lodě, tak si můžu dát nějaký ten zásah...
je to pekne hracka, skoda, ze si nemuzou zahrat i nestudentiBohužel ne všichni studenti si budou moci zahrát, protože v pravidlech se mimojiné píše:
Každá strategie musí na standardní výstup odpovědět do 2 sekundTakže studenti mající zkušenosti pouze s Javou jsou automaticky mimo hru
Takže studenti mající zkušenosti pouze s Javou jsou automaticky mimo hruPokud je to vtip tak ok, pokud to myslis vazne tak - ucastnil jsem se nejmenovane souteze kde muj java program vracel vysledky do sekundy a programy jinych ucastniku v jinych jazycich nekoncily za 15 minut. V tomhle pripade by bylo neco spatne kdyby to chroustali vic nez 100ms.
http://www.psika.cz/files/redbot/random.cpp
Překládá se takto:
g++ --std=c++0x random.cpp -o randomPracovně mé strategii říkám "blitzkrieg", protože na začátku dělá na ploše solidní bordel (bomby, torpéda i nějaké ty prskavky), ale s koncovkou je to už o něco horší. Nemá dokonce ani žádnou pojistku před sebevraždou
1.game -> me = 25 , opp = 6 2.game -> me = 25 , opp = 8 3.game -> me = 25 , opp = 4 4.game -> me = 25 , opp = 7 ... 198.game -> me = 25 , opp = 4 199.game -> me = 25 , opp = 6 200.game -> me = 25 , opp = 6 GAME STATISTICS - games count: 200 - points: me = 5000 , opp = 1213 - wins: 200 - losses: 0 - draws: 0 - max win points = 25 - max loss points = 13 - rounds max = 43 - rounds min = 25 - rounds avg = 33.87 - rounds = 6774Našel jsem zároveň nepodstatnou chybu ve vyhodnocovacím programu (nehlásí potopené lodě) a ve strategii strilej.c (chybná randomizace).
Tiskni
Sdílej: