Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 19:04
Internet (globální počítačová síť) by se měl zapisovat:
Internet |
|
71% (892) |
internet |
|
29% (360) |
Celkem 1252 hlasů
Vytvořeno: 6.4.2009 23:45
Tiskni
Sdílej:
Internet je jen jeden, takže jde o jednoznačné pojmenování s velkým I. :)
Furt se těm všem těm internetům bude říkat obecně Internet.
Já zase slyšel, že internet jsou zase zodpovědní právě Němčináři.
Zatímco primátor je funkce, kategorie, tak Internet je skutečně název jedné konkrétní sítě z doby, kdy vedle sebe existovaly různé počítačové sítě, které plnily stejnou funkci. Těžko můžete mít více lidí, který by současně plnili funkci (pražských) primátorů.
Zcela jednoduchá obdoba Internetu vzhledem k pravopisu je česká síť CZFree.Net.
Ale já nestavím na jedinečnosti, jakožto na postačující podmínce. Já ji jen uvádím jako argument, že se jedná o vlastní jméno.
Otec národa je to samé jaké slunce. Taky se píše s malým, třebaže každé dítě vám řekne, že slunce je jenom jediné (a každý astronom (tady se přiznalo velké) nebo etnolog vám řekne, že hvězd a národů existuje více).
Já neohýbám pravidla pravopisu češtiny, jen se snažím dokázat, že Internet je vlastní jméno.
Když vám vedle sebe dám tři kabely a řeknu, že jeden vás připojí do Internetu, druhý do Bitnetu a třetí do Usenetu, tak se to píše s velkým písmenem, protože se jedná o názvy sítí.
Psaní "CZFree.Net" zjevně není dáno pravidly pravopisu, ale rozhodnutím party lidí, která za touto komunitní sítí stojí.
Trochu abstrakce, prosím.
CZFreen.NET, ať už je zaregistrovaný jakkoliv, je název jedné konkrétní sítě, zrovna tak Internet je název jedné konkrétní sítě.
Podobnost, na kterou jsem narážel, je, že obě sítě mají jednotnou adresní politiku. Proto si ani do Internetu, ani do CZF nemůžete připojit stroje, které by si vzaly autoritou neposvěcené adresy. Prostě by to nefungovalo. Je to jedna z vlastností, která daný předmět vymezuje proti ostatním jemu podobným.
Problém, na který vy narážíte, je, že podle druhého tábora se jedná o obecné jméno, jako je otec národa nebo veřejná telefonní síť.
Tento problém je v současné češtině přítomný ve více oblastech a tendence je psát malá písmena. Například dříve se psalo, že „Obec Zlámaná Lhota opravila místní komunikace“, dnes se velké O považuje za chybu. Ještě dále je na tom Bůh/bůh, kde s pádem monopolu katolické církve se velké písmeno ponechalo jenom pro vyjádření úcty.
Proto se taky laická veřejnost kloní k malému internetu, zatímco odborníci se drží velkého Internetu, protože si uvědomují, co činí Internet Internetem.
Tento rozkol se jasně promítá do rozbrojů mezi lidmi, kterým stačí, že po kliknutí na (malé) modré E jim vyskočí pejsek ze Seznamu, a těmi ostatními.
Otec národa je to samé jaké slunce. Taky se píše s malým, třebaže každé dítě vám řekne, že slunce je jenom jediné (a každý astronom (tady se přiznalo velké) nebo etnolog vám řekne, že hvězd a národů existuje více).hm, a já jsem měl zato, že Slunce, ve smyslu naše nejbližší hvězda, Měsíc, ve smyslu oběžnice naší planety, a Země, ve smyslu třetí planeta od Slunce, se píšou s velkým, vše podle téhož pravidla, že jde o vlastní jméno ... přičemž paralelně existují tvary s malým písmenem, které se používají pro obecné označení daného typu vesmírného tělesa (či jeho části, v případě země) ... takže jsem nějak nepochopil, co tím básník chtěl říci?
Básník chtěl ukázat, že slunce a otec národa se píše s malým písmenem, přestože ve svém kontextu označuje jedinou věc a tudíž by někdo mohl mít nutkání z toho dělat vlastní jméno.
Že však ani jazykovědci v tom nemají jasno, jsem dokladoval Sluncem, kde i oni museli uznat argumenty astronomů, že se skutečně jedná o jednu jedinou hvězdu, která se tak jmenuje.
A stejně to je i s Internetem, kdy existují lidé, kteří si uvědomují jedinečnost Internetu a takové slovo považují za jeho název. Proto, pokud mají být jazykovědci konzistentní, musí dát Internetu stejnou šanci jako Slunci.
Rozlišuje se, protože někteří nerozlišují.
Pokud by někdo namísto Slunce strčil jeho kopii, tak to pořád bude Slunce (jako když zkopírujete soubor). Ba co víc, druhý exemplář bude méně než Slunce, protože už nebude „středem“ Sluneční soustavy, ale někde jinde.
Pokud by lidem někdo vyměnil jejich internet za šestkovou verzi, tak to poznají, protože jim jejich IPv4 stroje budou k ničemu.
Pokud přijmeme fikci, že to nepoznají, tak to bude tím, že nehledají na internetu, ale na webu, který je tvořen stejnými identifikátory, službami a obsahem, jako ten starý.
A jsme opět u toho, že lidi odmítají Internet, protože nechtějí rozlišovat.
Stejný případ je televizním vysílání a přechod z analogového a digitální pozemní vysílání. Lidi se budou pořád „dívat na televizi“, ale přenosová síť se zásadně změní a kdo si nepořídí set-top box, ten ostrouhá. Lidi se nechtějí starat o technologii, ale pořád se mě ptají, proč na jejich televizi nemůžou naladit program Primy Cool.
Pokud by někdo namísto Slunce strčil jeho kopii, tak to pořád bude Slunce (jako když zkopírujete soubor).To je slovo do pranice... Je vlastní jméno vyjádřením jedince nebo pouze jeho funkce? Já bych s Vaším výkladem nesouhlasil. Slunce bude Sluncem, i když ho dáte někam jinam. Caesar zůstane Caesarem, i když ho zamorduji na schodem. A i když na jeho místo dosadím někoho, kdo bude zastávat jeho funkci... dokonce bude říkat stejné věci a třeba i podobně (stejně) vypadat. Tento nástupce není Caesarem, nanejvýše císařem. Ufon nám Vezme Slunce a dá slunce - popis funkce, nikoliv jedinečného astronomického tělesa (Země je Země, libovolná třetí planeta solárního systému Zemí není). Podobně jako ten primátor nebo premiér (nikoliv však otec vlasti nebo učitel národu... ten argument s jedinečností popisovaného je prostě irelevantní... tečka.) Mimochodem, proč vlastně nepíšete o "Analogovém televizním vysílání" nebo o "Digitálním televizním vysílání". Když už to používáte jako příklad. ;)
Řešit tohle nemá smysl. Pravidla pravopisu jsou naprosto mimoběžná vůči metafyzice.
> A pak až se všechny ty planetární internety propojí, bude z toho zase jeden velký Internet
Kdepak, Internet je zasadne ten pozemsky. internety na jinych planetach a inter-galaxie-nety at si najdou jine vlastni jmeno.
no ona Země je také jen jedna ...
a když jdete dělat výkop pro kanalizaci tak kopete do země :)
(hlasoval jsem pro Internet)
Neni to jedno ?
Jednoznacne Internet. Tak nas to tusim ucili aj na Ciscu, respektive je to tak i v curriculech :-)
.. ano, verim vetsine toho, co tam pisou :D
Co třeba Ynternet?
A co tak Infernet?
+1, používám hlavně v běžné mluvě
Neboj, z toho jednou vyrosteš… možná
A proč by o tomhle měla rozhodovat anketa? Internet ve smyslu globální sítě je jednoznačně definován jako 'Internet', tedy s velkým I a ani názor milionu lidí, kterým se 'zdá hezčí' internet to nezmění
+1
Jsou dvě základní fakta:
1) internetů je víc, ne jenom ten jeden, náš (a v této diskusi to už zaznělo);
2) internet se píše s malým "i".
Zde je link na odbornici na problém: wiki. A kdo ta dáma ve skutečnosti je, viz tady.
Takže památná věta "Já bych ty internety zakázala" se správně píše s malým i, že?
Smím se zeptat, kde je to tak jednoznačně definované?Jsou lidé, kteří mají věci rádi černobílé
> internet (propojené počítačové sítě); Internet vlastní jméno (Celosvětová informační a komunikační síť).
Takže "internet" = moje domácí síť o se dvěma počítači. To asi nebude globální počítačová síť... Tudíž je třeba psát Internet.
To je intranet...
Pokud několik takových sítí vzájemně propojíš, pak by to mohlo definici "internet" odpovídat...
A proč by o tomhle měla rozhodovat anketa?No, však o tom anketa nerozhoduje. Ostatně, málokterá anketa o něčem rozhoduje. Ale zjišťovat názor, to by zvládnout mohla
V roku 2030 budeme písať zo zapnutým CAPSLOCK
Že by pořád existovaly klávesnice?
Nebude, ale v neurálním interface Windows bude bug který CAPS neumožní vypnout :)
A jinak internet s malým "i". Je to věc jako každá jiná i když je tak trochu výjimečná. Pořád si myslím, že to není pojmenování hodné velkého písmena. Kontaktní čočky nebo kolo se také nepíší s velkým písmenem na začátku.
To neni pravda, minimalne jeden internet, ktery je jiny nez Internet, v Cesku existuje - CZFree.Net
...četl jsem to na internetu...
Což je samozřejmě hovadina, zřejmě to dotyčný četl na webu.
Když ale řeknete najdi si to na Internetu, tak tím myslíte jednu konkrétní počítačovou síťNe, nemyslím. Myslím tím kteroukoli vhodnou síť, tedy takovou, kde jsou potřebné vyhledávače a informace. To, že je taková síť momentálně jenom jedna, nemá na věc vliv. Ostatně ten návod na televizi bude taky nejspíš jenom jeden -- oficiální návod od výrobce.
Taková rada je ale na úrovni „najdi si to v knize“, tedy k ničemu. Ono i najdi si to na Internetu je hloupé, asi jako když novinář uvede zdroj svých informací „Internet“ nebo „Web“.
Protože ve skutečnosti nemyslí libovolnou počítačovou síť založenou na IP, ale myslí jednu jedinou – totiž Internet.
Jen jsem parafrázoval vaši větu Myslím tím kteroukoli vhodnou síť, tedy takovou, kde jsou potřebné vyhledávače a informace
. Když za síť dosadíte návod, knihu nebo televizi, tak to prostě nefunguje, protože návodů, knih nebo televizí je mnoho a v některých hledaná informace je, v některých není. Ale když obyčejný člověk řekne internet, tak tím automaticky myslí Internet.
kdežto "na internet" označuje furt tu jednu jedinou síť co se jmenuje InternetNe, neoznačuje. Kdyby označovalo, pak to označuje Internet IPv4, nebo Internet IPv6? A kdyby těch Internetů bylo ještě víc, změnilo by to nějak význam věty „najdi si to na internetu“?
Jo a nedávno jsem navštívil kreml
Však ono těch kremlů také je více.
Já v tom pořád nevidím rozdíl. Když řeknu "návod", myslím tím nějaký vhodný návod, třeba originál od výrobce pro daný typ.
Kontextové zúžení obsahu.
Když řeknu "četl jsem to v novinách", znamená to, že jsem to četl v nějakých konkrétních novinách, ale nezáleží na tom, ve kterých. Když řeknu "četl jsem to na internetu", četl jsem to na nějaké konkrétní globální síti, ale nezáleží na tom, na které.
Pokud objektivně nezáleží na tom, v kterém konkrétním vydání novin nebo na jakém URI jste informaci získal, pak samozřejmě je v pořádku, že zdroj neurčíte přesněji. Pokud jste to myslel takhle, tak souhlasím s internetem nebo televizí.
Pokud předáváte zdroj s tím, že by to někdo viděl rád na vlastní oči, pak jsem za Internet a za Lidové noviny.
On je totiž podstatný rozdíl mezi WWW a třeba televizním vysíláním. Když budu vyprávět, že jsem včera sledoval japonský film o tom a tom, tak dodatek „v televizi“ je obvykle postačující, protože posluchač asi nebude mít šanci ten samý film „v televizi“ znovu vidět. Pokud ale jej budu informovat, že jsem diskutoval o tom, jak se píše Internet, tak pokud budu chtít dodat kde, tak řeknu na Ábíčku, nikoliv na Internetu, protože diskuzi si může dotyčný chtít najít a sám si ji projít.
S televizí je taky u nás problém, že máme jen 4 celoplošné televizní programy, takže jestli řeknu v televizi, nebo budu jmenovat konkrétní program, tak zas takový rozdíl to není. Kdybych měl třeba satelitní příjem, tak si „v televizi“ říct nedovolím.
co třeba takový Internet 2?
Internet2 je univerzitní hračka (možnost rezervovat si „okruhy“, ale stále jen ručně), kterou se vláda USA rozhodla zaplatit, tak si s ní univerzity hrají. Současný stav dopodrobna neznám, ale podle dokumentu o tranzitu odkazovaném z této wiki se mi zdá, že Internet2 je z Internetu dostupný. Osobně mu ale věštím stejný osud, jako u nás potkal CESNET. Ostatně jádro CESNETu sice běží na MPLS, ale zvenku se chová jako IP síť a teče do ní i komerční provoz.
Pokud zrovna nechodíte po Praze nebo nemluvíte o Praze, tak hrad není vlastním jménem, protože neurčuje konkrétní budovu.
Ale je. Je na to dokonce výjimka v českém pravopisu. A termínu pan profesor z Hradu rozumí i lidé naprosto mimo Prahu. ^_^
Jméno David Kolibáč nevychází z Vaší podstaty, nýbrž na Vás odkazuje.
Ne tak docela. Původně byla dávána jména na základě podstaty/vlastnosti. A geny tu stále jsou. ^_^
A termínu pan profesor z Hradu rozumí i lidé naprosto mimo Prahu.Ano, tomu rozumí a kufr se jim z toho zvedá lidem po celé ČR. Když řeknu turista na Hradě už tak jednoznačný nejsem, a i když máte pravdu, že to pravidla umožňují, v rámci srozumitelnosti bych jej raději konkretizoval jako pražský. Tím "profesorem" jsem poskytl kontext, který to určil. S knihou si na mě ale nepřijdete, ;)
Dříve jsem to psal vždy s i, teď to píšu vždy s I. Ani moc nevím proč...
To je ta mala cierna blikajuca skatulka?
internet (propojené počítačové sítě); Internet vlastní jméno (Celosvětová informační a komunikační síť). Malé písmeno patří do trojice pojmů intranet – extranet – internet. Také ve významu „komunikační médium“ se stále častěji píše malé písmeno: informace najdete na internetu; první seznámení s internetem; nabízíme připojení k internetu. Pokud jde o velké písmeno, mělo by vyznačovat vlastní název jedinečného produktu. Počítačoví odborníci však nejsou zajedno v tom, zda internet opravdu vznikl jako jedinečný produkt. Kromě toho i názvy jedinečných produktů časem přecházejí v názvy obecné a píšou se s malým písmenem (sýr Niva – chlebíčky s nivou apod.).
Jen tak mimochodem... kdo se podíval na internetové stránky Ústavu pro jazyk český?Někdo jo...
Nevím jestli mám psát internet či Internet, ale vím, že byste si měli najít ženskou. Všichni. :)
Co bych s ní dělal?
hmm, tak u tehle ankety si rikam, že vaše starosti bych chtěl mít .. jinak teda s velkym I, ale nepouzivam to..
s malym i som to snad ani nikde nevidel. Asi len na ceskych prip. slovenskych servroch.
Internet nie je ceske alebo slovenske slovo; tak sa mi zda dost smiesne vymyslat nanho nejake pravidla ceskeho/slovenskeho jazyka ale budiz ;)
A nebo přesně naopak, že…Takže buď …, nebo …Přesně tak.
A pozor, už tu máme 29% propadáků, kteří před hlasováním zapomněli nahlédnout do pravidel. Někteří do nich sice nahlédli, ale tak nějak zapomněli pročíst poznámky k heslu.
Kdybych se snažil psát co nejsprávněji, napsal bych Internet. Ale anketa zní, jak by se měl zapisovat, takže potom určitě internet, protože je to rychlejší a hůř se při tom dělají překlepy
Internet uprostřed věty by se měl psát malým "i",protože je to jen označení nějaké věci jako "traktor,auto,ohýbačka,válcovačka,myčka" atd. nikoliv jméno,nebo název.
Hlasoval jsem pro malé písmeno, i když dřív jsem si taky myslel, že by se to mělo psát s velkým. Teď se tak nějak ustálilo psát "internet" s malým. Ono je sice pravda, že je internet jedna velká síť, na druhou stranu je to spíš obecná věc, než nějaké konkrétní jedinečné místo nebo tak něco. Moře je taky vlastně na naší planetě jen jedno (ty menší "moře" jsou vzájemně propojené) a píše se s malým písmenem. Podobně třeba pošta, slunce, atd..
Buďme rádi, že narozdíl od angličtiny nemusíme v češtině řešit členy - jestli určitý, neurčitý, nebo žádný...
:)
Zajímavý názor, avšak v rozporu s pravidly pravopisu.
Nápodobně!
Otázka nezní „Měla by se změnit pravidla pravopisu nebo ne?“. V takovém případě by to byla věc na diskusi. Nicméně tady je odpověď jasná: Všechno by se mělo psát podle platných pravidel. Pravidla se dají buď dodržovat, nebo změnit. Cokoliv mezi tím je špatně.
K případné diskusi ohledně změny pravidel bych rád znovu poznamenal, co už jsem psal níže: Na světě existuje nepřeberná spousta sluncí, měsíců, galaxií a internetů. Ale je pouze jedno Slunce, jeden Měsíc, jedna Galaxie a jeden Internet. Když pravidla pravopisu platí pro měsíce, slunce i galaxie, proč by měly být internety (nebo Internet) výjimkou?
Žádný. Tahle anketa prostě nemá smysl. Kdyby se někdo ptal, zda má smysl změnit pravidla pravopisu, bylo by to zajímavé téma k diskusi. Nicméně na otázku, jak by se to mělo psát, existuje pouze jedna správná odpověď.
Tady v podstatě není o čem hlasovat. Pravidla to říkají jasně. Pravidla můžeme buď změnit, nebo dodržovat. Nic mezi tím, žádná třetí možnost tu není.
Malé i je v tomto případě výmyslem jazykopavědců, kteří si mysleli, že Internet je něco jako rádio nebo televize. Nějak jim nedošlo, že zatímco internetů jsou statisíce, Internet je pouze jeden. Ještě v době, kdy jsem byl na střední škole, se našli troubové z řad vyučujících, kteří byli přesvědčení, že Internet se má psát s malým i. Jejich inteligence pro pochopení rozdílu mezi Internetem a internetem nestačila.
Je mnoho sluncí, ale jen jedno Slunce. Je mnoho měsíců, ale jen jeden Měsíc. Je mnoho galaxií, ale jen jedna Galaxie. Je mnoho internetů, ale jen jeden Internet.
No, teď jste se tedy předvedl. Raději si dvakrát přečtěte, co na té stránce vidíte, a pak teprve někoho poučujte, v jakých zdrojích má hledat.
Nevím jak Vy, ale já tam vidím tohle:
poznámky k heslu: Internet (s velkým písmenem) vlastní jméno celosvětové informační a komunikační sítě; internet (s malým písmenem) se užívá ve významu propojené počítačové sítě, komunikační médium
Tak jak je to tedy? Ještě mi dáte nějaké další lekce ohledně e-shopu?
poznámky k heslu: Internet (s velkým písmenem) vlastní jméno celosvětové informační a komunikační sítě; internet (s malým písmenem) se užívá ve významu propojené počítačové sítě, komunikační médium
Ne, internet není jeden. Jsou jich statisíce. Zato Internet je jeden.
Tohle je taková typická argumentace nesmyslem. Já o žádném rozhlase s velkým R nevím.
Kdyby sis pořádně přečetl, co jsem tu už psal, možná by ses zamyslel nad tím, že existují například spousty sluncí, galaxií a měsíců, zatímco Slunce, Galaxie a Měsíc jsou konkrétní názvy konkrétních objektů. Podobně existují statisíce internetů izolovaných někde uvnitř budov, zatímco Internet je jenom jeden. Ne každý internet je součástí Internetu.
Já o žádném rozhlase s velkým R nevím.
Nejsem si jist, ale co ČRo?
Shodou okolností se slovem internet (zkrácené internetwork) nazává technologie a architektura, kterou Internet používáBylo by férovější napsat, že tohle slovem „internet“ nazýváte vy, a že jste jediný, kdo slovo „internet“ v takovém významu používá. Ostatní používají jen slova „Internet“ (pro název sítě, resp. název několika sítí, které zahrnují do jedné sítě), a od něj odvozené slovo „internet“ označující komunikační médium postavené na propojených počítačových sítích.
kolega tu dokonce odkázal na příslušné RFC, které slovy internet a internetwork označuje příslušnou technologiiPro vás a všechny ostatní, kteří to RFC nečetli – slovo „Internet“ se tam vyskytuje pouze v názvu jako součást „Internet TCP“, slovo „internetwork“ se tam vyskytuje pouze ve spojení „internetwork packet“. Definici nebo označení technologie spojené se slovem (i/I)nternet byste tam hledali marně. Pokud tou „příslušnou technologií“ myslíte rodinu protokolů TCP/IP, pak se opět mýlíte, když tvrdíte, že každá síť postavená na těchto protokolech je „internet“.
Pro vás a všechny ostatní, kteří to RFC nečetli – slovo „Internet“ se tam vyskytuje pouze v názvu jako součást „Internet TCP“, slovo „internetwork“ se tam vyskytuje pouze ve spojení „internetwork packet“.zajímavé, já hned na první řádku prvního odstavce vidím spojení "This document describes the functions to be performed by the internetwork Transmission Control Program" což je přímý spor s tvrzením slovo „internetwork“ se tam vyskytuje pouze ve spojení „internetwork packet“ ergo jsi lhář
Pokud tou „příslušnou technologií“ myslíte rodinu protokolů TCP/IP, pak se opět mýlíte, když tvrdíte, že každá síť postavená na těchto protokolech je „internet“.tuplovanej lhář, protože "pokud" je splněno (TCP/IP je podmnožinou diskutovaného), ale já nic takového netvrdím (a snad ani nikdo jiný v této diskusi)
tuplovanej lhář, protože "pokud" je splněno (TCP/IP je podmnožinou diskutovaného), ale já nic takového netvrdím (a snad ani nikdo jiný v této diskusi)Já jsem tady úplně zbytečnej, vy se stačíte několikrát popřít sám. Nejprve tvrdíte, že pro definici pojmu Internet nezáleží na tom, o jaký se jedná protokol, pak zase tvrdíte, že to musí být TCP. Nejprve tvrdíte, že internet je jakákoli síť postavená podle RFC 675, pak že splnění RFC 675 nestačí. Mohl byste napsat nějakou definici, podle které půjde rozhodnout, zda nějaké zařízení je součástí Internetu nebo není, a zda je součástí internetu nebo není?
To „TCP“ je zkratka z „Transmission Control Program“. Všechny možné kombinace internet/internetwork a TCP/„Transmission Control Program“/packet si dokážete vygenerovat sám, ne?ano, tyto kombinace vygenerovat dokážu - není mi ovšem jasné, co tím chtěl básník říci v souvislosti s tím, že lhal o tom, které z těch kombinací se v diskutovaném dokumentu vyskytují?
Nejprve tvrdíte, že pro definici pojmu Internet ... zase tvrdíte, že to musí být TCP.a to tvrdím kde? - odkaz? - není? - takže z tuplovaného lháře se chceš pasovat na trojnásobného?
Nejprve tvrdíte, že internet je jakákoli síť postavená podle RFC 675,opět, odkaz? - čtyřnásobnej lhář?
ano, tyto kombinace vygenerovat dokážuTak si je vygenerujte. Pokud se v tom dokumentu používají slova "internet" a "internetwork" jako synonyma, stejně jako fráze "Transmission Control Program" a zkratka TCP, nebudu samozřejmě vyjmenovávat všechny kombinace, ale napíšu jeden příklad. Zbytek si laskavý čtenář doplní sám. Tedy až na výjimky jako vy, ale pro vás se nebudu vypisovat s tím, na jakých všech stránkách se ty výrazy vyskytují -- protože kdybych ten výraz napsal jen jednou, určitě mne obviníte ze lži, protože je jednou na stránce 1 a pak na stránce 2, a to je přece pokaždé něco úplně jiného.
a to tvrdím kde? - odkaz? - není? - takže z tuplovaného lháře se chceš pasovat na trojnásobného? opět, odkaz? - čtyřnásobnej lhář?Odkaz je stejný pro oba výkřiky: #227. Konkrétně
příslušné RFC, které slovy internet a internetwork označuje příslušnou technologiiTam tvrdíte, že RFC definující TCP definuje technologii "internet". Nebo snad v tom RFC je slovo "internetwork" nebo "internet" definováno takovým způsobem, že je to síť, která splňuje toto RFC a nějaké další podmínky?
znáte ještě nějaký 'jiný' rozhlas?
Králíku, vrať se někdy do osmdesátých let minulého století na československou vesnici. Třeba taky z rozhlasu zaslechneš deset let starý dechovkový hit a že pojízdná prodejna nepřijede, protože se řidič včera nechutně ožral a Jednota jiného nesehnala :)
Internet považuju za komunikační medium, a jako takové by se mělo psát s malým. Stejně jako televize, telefon, noviny a další...
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.