Portál AbcLinuxu, 3. května 2025 00:18
Kamarádka mě poprosila, abych jí pomohl s výběrem nového počítače. Jelikož je podle mne trošku hloupost kupovat si sestavu, rozodl jsem se, že by bylo vhodnější nechat počítač se stavit (přestože mám SPŠE, nechce se mi ho stavět - nemám "padesátku"). Na stránkách, nejmenovaného obchodu jsou již předpřipravené sestavy, které je možno dokonfigurovat. Implicitně tam je optiská myš MS WheelMouse a k tomu podložka. To mne "lehce" zarazilo . Používáte k optické myši podložku? (Já ne)
Tiskni
Sdílej:
§1, odst. 2) Za elektrická zařízení se pro účely této vyhlášky považují zařízení, u nichž může dojít k ohrožení života, zdraví nebo majetku elektrickým proudem, a zařízení určená k ochraně před účinky atmosférické nebo statické elektřiny.
Taky podložku ano, v práci, gelovou, občas i vlastní optickou drátovou myš, jinak na noťasu trackpoint.
Neznáš vyhlášku 50? O zacházení s elektrickými "předměty"? Máš v ní vypsané bezpečné hodnoty střídavého a stejnosměrného proudu atd., ochrany, barevné značení, vzdálenosti od vodičů pod proudem.
Jsou přesnější, podrobnějsí, stránky než ElektrikaCz?
Ty, hele, jestli děláš vejšku, tak jste to museli brát. Máš tam i barvu vodičů, kde se co zapojuje, fáze, nulák, ochranej.
Byl jsem na informatice v Plzni i na ČVUT a bralo se to na obojím
ČVUŤáci maj skripta, jsou celkem srozumitelný.
Mam před sebou "Úvod do elektrotechniky" od Cipra, Kříže a Kůly, vydal FEL ČVUT jako 10012. publikaci v r. 2002.
Obsah:
Další otázka: když vám už myš nekliká tak, jak "zamlada", koupíte novou, vytáhnete další, rezervní z krabice, jelikož přátelé dávaj darem takové náhradní, v té vadné vyměníte mikrospínač nebo něco jiného?
Já zatim a) kupoval další i b) vytahoval náhradní z krabice. Na ten mikrospínač jsem se nedostal, kuličkovou jsem se opravovat neodhodlal.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.