Portál AbcLinuxu, 12. května 2025 02:15
system("…");
, bude v některých zemích ilegální?
cat wordlist.txt|head -n `echo $(( $RANDOM%295044 ))` | tail -n 1
(wordlist.txt
je extrahovaný z českého ispellu) a vyšlo mi biodiversitní, ale pak jsem si uvědomil, že nejvyšší hodnota proměnné RANDOM
ani zdaleka neobsahuje 295044 slov ve slovníku a nechtělo se mi to řešit, tak jsem vzal Pravidla, náhodně jsem je otevřel, píchl do toho prstem a byl tam kancionál.
A teď si představte, kdyby si někdo jinej patentoval zapínání a Microsoftu to zatrhl
Tady je prostě vidět, že firmware pro herní konzole není připravený na dlouhý uptime. Proto je nutné ho často a patentovaným způsobem vypínat.
o, že před 3 rokama na některých noteboocích uspávání nefungovalo a stává se to i dnes je faktAno, je to fakt a není to nic objevného, co by bylo potřeba psát do diskusí. Jakmile je tam množina hardwaru (v tomto případě notebooků) neomezená a kdokoli si kdykoli může vyrobit další (aniž by to koordinovali s výrobcem OS nebo o tom autoři OS aspoň věděli), tak nikdy nelze zaručit funkčnost u všech prvků té množiny. Situace je diametrálně odlišná, když výrobce OS certifikuje jednotlivé hardwarové produkty, nebo je dokonce sám (výhradně) vyrábí. Pokud chceš srovnávat srovnatelné, tak musíš srovnávat Apple s notebooky prodávanými s Linuxem, u kterých výrobce slíbil funkčnost s tímto OS (nebo hardware, který je v HCL seznamech daného operačního systému/distribuce).
Pokud chceš srovnávat srovnatelné, tak musíš srovnávat Apple s notebooky prodávanými s Linuxem, u kterých výrobce slíbil funkčnost s tímto OS (nebo hardware, který je v HCL seznamech daného operačního systému/distribuce).Jj, tahle snaha se mi líbí, ale mělo by toho být více a houšť. Dneska kdejakej jouza napíše na notebook, že podporuje Windows, ale o Linuxu se většinou mlčí. Ale pár vlaštovek jsem zahlédl už. Protože tyhle neshody mezi HW a Linuxem jsou dost podstatnou brzdou, alespoň z mého pohledu. Chce to, aby se silné společnosti více snažili, ale chápu, že to občas bývá boj s větrnými mlýny...
Dneska kdejakej jouza napíše na notebook, že podporuje Windows, ale o Linuxu se většinou mlčí.Obvykle stačí dát do oblíbeného vyhledávač typ-notebooku linux a proklikat si prvních pár odkazů. Takovou jakoby-certifikací pak může být hardware compatibility list Ubuntu, kde je asi 70 netbooků a u každého je popsáno, co a jak.
...Ano, Macy jsou co do hw kompatibility s OS na tom lépe, jenže to je zase vykoupeno nesvobodou ve výběru HW ...Ono ve chvili kdysi chces vybrat mobilni HW, ktery se ti libi a ktery 100% funguje v Linuxu, tak se ti ten seznam taky povazlive zuzuje. V mem pripade se zuzil prakticky na jediny notebook. To ze jsem na nem nakonec MacOS X nechal a k instalaci Linuxu ani nedoslo, to mi nemuzes mit za zle
A je to někde sepsané?Ano, je. Stačí do oblíbeného vyhledávače zadat Thinkpad T60 linux suspend. Ale vypadá to, že není co nastavovat, obzvláště v distribucích typu Ubuntu.
To jako stále ještě má Linux problémy s uspáváním notebooku?Jak kterého. U většiny to funguje. Co použít Google, než si koupíš notebook s rozbitým ACPI? To je jako kdybych nainstaloval Masox na nějaký rozbitý počítač a pak nadával, že tam kde co nefunguje.
já na Fedoře měl podepsaný balíčky z ofic. repaNa Fedoře nejde udělat
mv /usr/bin/uptime /usr/bin/uptime.real echo "#!/bin/bash \n echo "`date +%H:%M:%S` up 1874 days, 9:37, 10 users, load average: 0.55, 0.71, 0.73" > /usr/bin/uptime chmod +x /usr/bin/uptime?
openssl md5 /usr/bin/uptime
openssl md5 /usr/bin/uptime.realTak se na to přijde, hashe se budou lišit.
echo "#!/bin/bash \n echo MD5(/usr/bin/uptime)= 37c025fe52a95e5a1f42bcae73512ce3" > /usr/bin/opensslKamarád by si musel připojit disk k důvěryhodnému systému, aby mohl examinovat, jestli je systém pravý, ale tím se přijde o ten uptime…
eeeAno, správně, na Asus EEE 1005. Ale stejně bych doporučoval před uspáním zamykat terminál. Ti paranoidnější mohou i zahazovat klíč k disku z paměti.
Ja si patentuji hned zitra (no teda vlastne uz dneska) bezkontaktni cocky.
JJ
Kontaktni cocky jsou uz mimoradne zastarale a tak je treba je nahradit bezkontaktnimi. Ono je trendem delat dnes vsechno bezdotykove a bezkontaktni.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.