Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Programátor PRESTO firmy ASIX umožňuje programování obvodů PIC od Microchipu, AVR od ATMELu, MSP430 od TI a další... PRESTO se připojuje přes USB a vyznačuje se velice vysokou rychlostí. Podporuje i ISP či ICSP (programování v obvodu), více na www.asix.cz.
Programovací software taktéž firmy ASIX se jmenuje UP. Je primárně určen pro Windows a lze ho provozovat i pod Wine. K tomu je zapotřebí doinstalovat potřebné knihovny, pojďme na to...
Zdroj z Wikipedie Další možnosti výpočtů jsou v shellu a pythonu na konci stránky27.4.09 1:15 - přidáno zobrazení Velikonočního pondělí
Momentálně se na tomto pracuje, tak prosím o trpělivos...
Nepodařilo se Vám rozchodit poštovní SMTP program EXIM? Doufám, že Vám táto stránka pomůže s nastavením.
Nejprve se chci předem omluvit za případné, ajk v textu, tak i způsobů rozcházení pošty. Osobně jsem se trápil s různými problém a hledal na internetu nebo něco poradil i kamarád. Vše zde uvedené je těžce testované a funkční. Instalace se prováděla na distribuci Debian 3.1 a jádro 2.6.8-3. Tak pojďme na to...