Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Microsoft hodlá zrušit další tisíce pracovních míst, a to především v obchodních odděleních. Předchozí kolo propouštění se uskutečnilo v květnu a dotklo se 6000 zaměstnanců. Vedení firmy již dříve upozornilo, že vzhledem k rozsáhlým investicím do umělé inteligence (AI) se bude snažit omezovat výdaje v jiných oblastech.
Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Nejnovější X.Org X server 21.1.18 a Xwayland 24.1.8 řeší další bezpečnostní chybu.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 210. sraz, který proběhne 20. června od 18:00 v Red Hat Labu na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity na adrese Botanická 68A nebo také online.
Byla vydána nová verze 17 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Pokud jste Karel Mikuš, přihlaste se a bude vám zobrazena vaše domovská stránka.
Přezdívka: mikirc
O mně: Tak k linuxu jsem se dostal kvuli programu verlihub, ktery jsem chtel umet pouzit a mit vlastni HUB. Takze to byl jediny duvod proc jsem s linuxem zacal. Jinak moje nazory na linux byly v te dobe ne prilis pekne, ale jako u vetsiny lidi kvuli neznalosti. Casem jsem jej zacal poznavat a strasne se mi zacal páčit, az jsem se malem zamiloval. V zacatcich mi pomohl ZeXx86, za coz mu strasne dekuji neb mi vzdy pomohl, ikdyz slo o hovadinky. Zacal jsem s distrem Mandrake to byla asi posledni verze, pak uz byla mandriva. Dale jsem zkousel ubuntu. Nakonec jsem skoncil u gentoo ac jako uplny zacatecnik a amater, ale s pomoci jsem mel funkcni system, ktery byl podle meho. Bohuzel jsem se nikdy neszil s emerge a nejak jsme si nepotykaly. Takze jsem presel na neco jineho a to je ted Linux Mint. Jsem s nim spokojen, ale gentoo jsem jeste neodepsal. Az si s emerge potykame, tak bude gentoo jasna jednika.
Neco o mne, ze stredni jsem strojar a ted zkousim stesti na informatice ve zline. Muj daleky cil do budoucna je vlastni multimedialni zarizeni s ARM, linuxem a vlastnim GUI.
Rok narození: 1989
Bydliště: Vsetín
Kraj: Zlínsky
Země: ČR
Linux používám od roku: 2006
Patička: Byl jednou jeden...
Datum registrace: 9. 2. 2006
Skóre: 19