Portál AbcLinuxu, 8. května 2025 16:05
At zije mplayer :)
>>>Hnusná situace, každopádně své peníze raději posílám filesharing serverům. Poskytují mnohem lepší služby.
Se ani nedivim pac tady za sve penize tady ziskate funkcni a pouzitelne multimedia.
MPlayer nyní podporuje většinu kodeků používaných u Blu-ray a HD-DVD filmůEhm?
(1) Do práva autorského neoprávněně zasahuje ten, kdo obchází účinné technické prostředky ochrany práv podle tohoto zákona.
(3) Účinnými technickými prostředky podle tohoto zákona se rozumí jakákoli technologie, zařízení nebo součástka, která je při své obvyklé funkci určena k tomu, aby zabraňovala nebo omezovala takové úkony ve vztahu k dílům, ke kterým autor neudělil oprávnění...
Účinnými technickými prostředky podle tohoto zákona se rozumí jakákoli technologie, zařízení nebo součástka, která je při své obvyklé funkci určena k tomu, aby zabraňovala nebo omezovala takové úkony ve vztahu k dílům, ke kterým autor neudělil oprávnění, jestliže užití díla může autor kontrolovat uplatněním kontroly přístupu nebo ochranného procesu jako je šifrování, kódování nebo jiná úprava díla nebo uplatněním kontrolního mechanismu rozmnožování.A myslím si, že to je hlavní problém. Problém vlastnictví.
k dílům, ke kterým autor neudělil oprávnění AND jestliže užití díla může autor kontrolovat uplatněním kontroly
anebo něco takového, ne? Asi opravdu záleží na výkladu.
IF neudelil-souhlas THEN IF lze-kontrolovat-pristup THEN JE-TO-ZAKAZENE ENDIF ENDIF
Autor, který pro své dílo použil technické prostředky podle odstavce 3, je povinen zpřístupnit své dílo oprávněným uživatelům v rozsahu nezbytném ke splnění účelu uvedeného užití díla. Autor může zpřístupnit své dílo, pro které použil technické prostředky podle odstavce 3, i v případě zhotovení záznamu svého díla pro osobní potřebu podle § 30Tj. je možné požadovat po autorovi, aby majiteli legální licence umožnil užití díla nebo zhotovení záznamu pro osobní potřebu. Kdyby třeba i jen jediné procento uživatelů požadovalo splnění této povinnosti od autora, tak se prodej filmů a hudby chráněných těmito prostředky z důvodů čistě ekonomických zhroutí. Zcela opomíjím fakt, že jen ve výjimečných případech je autor tou osobou, která používá tyto technické prostředky. Často autor ani netuší, že jsou společně s distribucí jeho díla používány. Sporné by mohlo být také to, zda by se na takto chráněné dílo nevztahoval i odstavec 6 paragrafu č. 10 zákona na ochranu spotřebitele, protože by šlo zřejmě o výrobek, jehož užitné vlastnosti jsou omezeny:
Při prodeji použitých nebo upravovaných výrobků, výrobků s vadou nebo výrobků, jejichž užitné vlastnosti jsou jinak omezeny, musí prodávající na tyto skutečnosti spotřebitele předem zřetelně upozornit. Takové výrobky musí být prodávány odděleně od ostatních výrobků.Neumím si představit, že by prodejci v regálech pracně oddělovali CD/DVD s prostředky ochrany a bez nich a stejně tak to, že by na každý výrobek chráněný technickými prostředky museli upozorňovat zákazníka při prodeji nebo výrobek zřetelně označovat jako výrobek s nižší užitnou hodnotou.
Myslím, že závažnějším problémem toho odstavce 3 paragrafu 43 je jeho zcela zřejmá vágnost.O tom se přít nebudu. Myslím si, že chyba vznikla buď neúplným překladem z originálu(tento odstavec není výmyslem našich zákonodárců, ale WIPO) a nebo je tak sepsán zcela záměrně.
Nedá se vůbec očekávat, že by na základě tohoto paragrafu vznikla někdy všeobecně respektovaná judikatura. A to nejen proto, že se za "účinné technické prostředky" dle tohoto znění dají považovat i prostředky zjevně neúčinné. Je totiž těžké rozeznat, zda je zde slovo "účinné" chápáno jako míra kvality technického prostředku ochrany nebo zda jde jen o zdůraznění faktu, že technický prostředek může alespoň v laboratorních podmínkách dosáhnout určitého omezení v užití díla.
(3)Účinnými technickými prostředky podle tohoto zákona se rozumí jakákoli technologie, zařízení nebo součástka, která je při své obvyklé funkci určena k tomu, aby zabraňovala nebo omezovala takové úkony ve vztahu k dílům, ke kterým autor neudělil oprávnění, jestliže užití díla může autor kontrolovat uplatněním kontroly přístupu nebo ochranného procesu jako je šifrování, kódování nebo jiná úprava díla nebo uplatněním kontrolního mechanismu rozmnožování.Nevím, já když si to přečtu takto celek tak je mi to docela jasné. No ať je to jak chce, zůstává pravdou, že Adobe požadovalo odstranění rtmpdumpu(účinnému technickému prostředku) na základě DMCA(US obdoba tohoto) i když se ten jejich handshake(který teď nedávno dokonce sami zveřejnili) za
účinný technický prostředek k zabránění takových úkonů ve vztahu k dílům, ke kterým autor neudělil oprávněnípovažovat nedal ani omylem.
Hned následující odstavec téhož paragrafu navíc praví:Znovu neúplná citace. Prosím, citujte odstavce celé, protože v tomto případě se na konci se nachází ještě dost důležitá poznámka a to:Autor, který pro své dílo použil technické prostředky podle odstavce 3, je povinen zpřístupnit své dílo oprávněným uživatelům v rozsahu nezbytném ke splnění účelu uvedeného užití díla. Autor může zpřístupnit své dílo, pro které použil technické prostředky podle odstavce 3, i v případě zhotovení záznamu svého díla pro osobní potřebu podle § 30Tj. je možné požadovat po autorovi, aby majiteli legální licence umožnil užití díla nebo zhotovení záznamu pro osobní potřebu. Kdyby třeba i jen jediné procento uživatelů požadovalo splnění této povinnosti od autora, tak se prodej filmů a hudby chráněných těmito prostředky z důvodů čistě ekonomických zhroutí. Zcela opomíjím fakt, že jen ve výjimečných případech je autor tou osobou, která používá tyto technické prostředky. Často autor ani netuší, že jsou společně s distribucí jeho díla používány.
to nebrání autorovi, aby přijal odpovídající opatření týkající se počtu takových rozmnoženin.
Sporné by mohlo být také to, zda by se na takto chráněné dílo nevztahoval i odstavec 6 paragrafu č. 10 zákona na ochranu spotřebitele, protože by šlo zřejmě o výrobek, jehož užitné vlastnosti jsou omezeny:Ale vždyť to zcela zřetelně jsou. Takovým tím modrým Béčkem co značí Blu-Ray.Při prodeji použitých nebo upravovaných výrobků, výrobků s vadou nebo výrobků, jejichž užitné vlastnosti jsou jinak omezeny, musí prodávající na tyto skutečnosti spotřebitele předem zřetelně upozornit. Takové výrobky musí být prodávány odděleně od ostatních výrobků.Neumím si představit, že by prodejci v regálech pracně oddělovali CD/DVD s prostředky ochrany a bez nich a stejně tak to, že by na každý výrobek chráněný technickými prostředky museli upozorňovat zákazníka při prodeji nebo výrobek zřetelně označovat jako výrobek s nižší užitnou hodnotou.
Případně také hudební CD, která na sobě nemají logo CD-DA.Neumím si představit, že by prodejci v regálech pracně oddělovali CD/DVD s prostředky ochrany a bez nich a stejně tak to, že by na každý výrobek chráněný technickými prostředky museli upozorňovat zákazníka při prodeji nebo výrobek zřetelně označovat jako výrobek s nižší užitnou hodnotou.Ale vždyť to zcela zřetelně jsou. Takovým tím modrým Béčkem co značí Blu-Ray.
Nedá se vůbec očekávat, že by na základě tohoto paragrafu vznikla někdy všeobecně respektovaná judikatura. A to nejen proto, že se za "účinné technické prostředky" dle tohoto znění dají považovat i prostředky zjevně neúčinné. Je totiž těžké rozeznat, zda je zde slovo "účinné" chápáno jako míra kvality technického prostředku ochrany nebo zda jde jen o zdůraznění faktu, že technický prostředek může alespoň v laboratorních podmínkách dosáhnout určitého omezení v užití díla. V prvním případě by šlo o zcela pochybnou kvalifikaci, v druhém pak buď o nadbytečné nebo zcela nevhodně zvolené pojmenování.K tomuto bych si ještě dovolil přidat citaci:
Both title keys and one of the keys used to decrypt them (known as Processing Keys in the AACS specifications) have been found by using debuggers to inspect the memory space of running HD DVD and Blu-ray player programs.[22][23] [24] [25] Hackers also claim to have found Device Keys[26] (used to calculate the Processing Key) and a Host Private Key[27] (a key signed by the AACS LA used for hand-shaking between host and HD drive; required for reading the Volume ID). The first unprotected HD movies were available soon afterwards.[28] The processing key was widely published on the Internet after it was found and the AACS LA sent multiple DMCA takedown notices in the aim of censoring it.[29] Some sites that rely on user-submitted content, like Digg and Wikipedia, tried to remove any mentions of the key.[30] [31] The Digg administrators eventually gave up trying to censor submissions that contained the key.[32]a jeden důležitý pojem:DMCA takedown notice.
Myslím, že praxe ukázala velice dobře jak to bylo myšleno. Tedy jen tak, jak se to hodí.
>>>Účinnými technickými prostředky podle tohoto zákona se rozumí jakákoli technologie, zařízení nebo součástka, která je při své obvyklé funkci určena k tomu, aby zabraňovala nebo omezovala takové úkony ve vztahu k dílům, ke kterým autor neudělil oprávnění...
A co prosim obchazim zde: (tyka se DVD)
dd if=/dev/sr0 of=/tmp/dvd_image.bin
growisofs -Z /dev/sr0=/tmp/dvd_image.bin
???
Predpokladam ze u bluray to bude podobny zapis....
Predpokladam ze u bluray to bude podobny zapis....Nebude. Zkusím to po lopatě. Sice příliš tomu systému DRM nerozumím, ale co o něm aspoň trochu vím je, že pokud už je médium chráněno DRM, tak je potřeba aby tato ochrana byla ve všech zařízeních mechanikou počínaje, televizí/monitorem konče aby snad neměl majitel média možnost opatřit si nechráněnou kopii signálu na médiu či aby náhodou nemohl třeba i neuvědoměle poskytnout tuto možnost někomu jinému. Dále je chráněno samotné médium aby nemohlo dojít k neoprávněnému pořízení rozmnoženiny(za neoprávněné se považuje to, které autor/distributor nepovolil) a je ještě potřeba připojení k internetu aby celý systém vůbec mohl získat časově omezený klíč, který dovolí vůbec samotné rozkódování a přehrání signálu na televizi. K přehrání mimo systém DRM(asi tím mplayerem) či k pořízení
neoprávněnékopie je potřeba ten systém rozlousknout. Takže ten nástroj asi těžko bude moct pracovat na principu
dd if=/dev/sr0 of=/dev/sr1
. Takový nástroj nejen dovoluje posílat do televize signál nezabezpečeně, takže uživatel může dovolit sobě či někomu jinému pořídit si neoprávněnou kopii, ale také obchází asi doatazy na získání přehrávacího klíče(časově omezeného prává k přehrání) a to se asi moc autorům líbit nebude a mám dost pochyby zda-li to bude v souladu s autorským zákonem. Celé je to jen a jen o majetkových právech. Uživatel si s koupí nosiče myslí, že to co si zaplatil patří už jen jemu a může si s tím dělat co chce a autorům je do toho prd(co já vím, tak to platí, ale pouze u jediné mě známé licence – GPL). Autor by nejradši vlastnil nejen celou přehrávací soustavu až po ten monitor(což se také se systémem DRM tak trochu děje), ale ještě by nejradši povoloval jednotlivé přehrání, tak že když se špatně vyspí, tak může komukoliv kdo se mu znelíbí přehrání zakázat a uživateli zůstane jen bezcenný kulatý kus plastu. Mně osobně to přijde absolutně nesmyslné. No představte si, že si koupíte banán, sníte ho a autor, resp. prodavač si najednou smyslí, že už si to rozmyslel a prostě luskne prstem a Vám ten banán zmizne ze žaludku nebo, že autor Etherealu si usmyslí, že Ethereal chce uzavřít, svoje rozhodnutí o otevření zdrojových kódů bere zpět, lusk a všechny zdrojáky Etherealu zmiznou z povrchu zemského…
Autor by nejradši vlastnil nejen celou přehrávací soustavu až po ten monitor(což se také se systémem DRM tak trochu děje), ale ještě by nejradši povoloval jednotlivé přehrání, tak že když se špatně vyspí, tak může komukoliv kdo se mu znelíbí přehrání zakázat a uživateli zůstane jen bezcenný kulatý kus plastu.By nejradši? :P
Uz jste moc napred
Toto:
dd if=/dev/sr0 of=/dev/sr1
vypada spis na bluray RAM.
Mate nekdo bluray disk a PC mechaniku ?
Hodte sem ls prosiim.
Nic neobcházíte, jen to u DVD s CSS ochranou nefunguje. Kroky nutné k tomu, aby to fungovalo, jsou nelegální.
dd if=/dev/sr0 of=/tmp/dvd_image.bin
, je nutné provést odemčení klíčem média. To dělá přehrávač při spuštění. V případě stejného regionu to provede legálně mechanika, v případě nesouhlasného regionu jde o nelegální postup (nelegální region-free firmware nebo nelegální lámání klíče média).ke kterým autor neudělil oprávnění...Až teď jsem si uvědomil, že autor uděluje oprávnění k přehrání skrze přehrávací klíče, které si systém po internetu vyžádá a na které se určitě mplayer neptá, takže?
A co jako na chate bez internetu? To teda vlastnik DVD nema sanci? Jestli to tak je, tak je to jeste vic na hlavu, nez jsem si predstavoval.
... ale informovat i o tom, že má zákaz informovatA měl i zákaz informovat o zákazu zakazu informování veřenosti?.
No, ještě že se u nás smí naznačovat, alespoň podle mínění redakce CD-R.cz. Jára C. byl prostě prorok
Právní ochranou podle odstavce 1 nejsou dotčena ustanovení § 30a, § 31 odst. 1 písm. b), § 34 písm. a), § 37 odst. 1 písm. a) a b), § 38, § 38a odst. 2 a § 38e v rozsahu nezbytném k využití výjimky. Autor, který pro své dílo použil technické prostředky podle odstavce 3, je povinen zpřístupnit své dílo oprávněným uživatelům v rozsahu nezbytném ke splnění účelu uvedeného užití díla. Autor může zpřístupnit své dílo, pro které použil technické prostředky podle odstavce 3, i v případě zhotovení záznamu svého díla pro osobní potřebu podle § 30; to nebrání autorovi, aby přijal odpovídající opatření týkající se počtu takových rozmnoženin.Hlavně mi tam vadí to
může, protože dle mé logiky to jasně znamená
nemusí, ale může.
může, ale nemusí.
1.13 Will Blu-ray support mandatory managed copy? Yes, mandatory managed copy (MMC) will be part of the Blu-ray format. This feature will enable consumers to make legal copies of their Blu-ray movies that can be transferred over a home network. Please note that "mandatory" refers to the movies having to offer this capability, while it will be up to each hardware manufacturer to decide if they want to support this feature.Takže by ta technologie měla umět kopie pro vlastní potřebu bez ohledu na přání autora. Pokud tuhle funkci výrobce do přehrávače zahrne.
…This feature will enable consumers to make legal copies of their Blu-ray movies that can be transferred over a home network. …
Will Blu-ray require an Internet connection?
No, you will not need an Internet connection for basic playback of Blu-ray movies. The Internet connection will only be needed for …
It will also be required to authorize managed copies of Blu-ray movies that can be transferred over a home network.
Já osobně ten výklad chápu takto:
Zákon umožňuje oprávněné použití díla ve speciálních případech, ke kterým dává licence. Konkrétně jsou to § 30a, § 31 odst. 1 písm. b), § 34 písm. a), § 37 odst. 1 písm. a) a b), § 38, § 38a odst. 2 a § 38e. Pokud jsem se někde nepřehlédl, tak ani do jedné z těch licencí nespadá každá fyzická osoba(třeba konající pro svou vlastní potřebu). V těchto případech je autor povinen nebránit technickými prostředky takovému užití. Ovšem větu, která navazuje na první větu z odstavce číslo (4) § 43 chápu ve stupňovitém tvaru. V první větě toho odstavce je povinen
, tedy první stupeň, ale druhá věta už má druhý stupeň, tedy není povinen ovšem může
. A ten dovětek za středníkem na konci chápu tak, že pokud už se tedy autor rozhodne neomezovat technickými prostředky rozmnožování díla všem fyzickým osobám pro vlastní potřebu dle §30, může stále těmito technickými prostředky omezit počet těchto rozmnoženin na jednu osobu.
Takže min. pro užití díla fyzickými osobami pro vlastní potřebu to neplatí vůbec. Jak je to se zhotovením záznamu, rozmnoženiny nebo napodobeniny díla pro vlastní potřebu dle odstavce 2 (Kýmkoliv, když je tam§ 30 Volná užití
(1) Za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu fyzické osoby, jehož účelem není dosažení přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu, nestanoví-li tento zákon jinak.
…(6) Ustanovení § 25, 43 a 44 nejsou odstavcem 1 dotčena.
ten, kdo?) absolutně netuším, protože jsem se do toho slušně zamotal.
Stejně tak si smíš pořídit kopii pro osobní potřebu, ale pokud bys jejím pořízením porušil nějaký zákon, tak to udělat nesmíš.Samozřejmě souhlasím. Nicméně se nedá moc předpokládat, že by někdy mohl být vágně formulovaný paragraf 43 ve zcela běžných případech aplikovatelný v nějakém soudním rozhodnutí. Nezjistí se to ale dříve než vznikne precedent. A ten by se dal zajistit i pouhým vylosováním jakéhokoliv člověka z populace. Důsledné uplatňování zákona by zde zcela neadekvátně závažnosti jednání postihovalo asi nejméně společensky závažný delikt autorského zákona. Opravdu si neumím představit, že by kohokoliv jakýkoliv příčetný soudce mohl odsoudit za trestný čin porušování autorského zákona, když si pro vlastní potřebu zkopíruje legálně nabyté DVD, u kterého byly obejity zcela neúčinné technické prostředky ochrany. Nikomu totiž nejenže nevznikne škoda, ale ještě jde o společensky zcela nezávadné "protiprávní" jednání. Asi nejpřísnější rozsudek by v takovém případě mohl znít třeba takto: "odsuzuji Vás za trestný čin porušování autorského práva propadnutím věci". Odevzdám tedy kopii DVD a jdu domů. A budu mít záznam v trestním rejstříku. Proboha vždyť by se pak autorské právo stalo jen nesmyslným fasciklem fungujícím jako kladivo na čarodějnice.
Asi bych se mel vypravit nekdy do nejake videopujcovny a zeptat se kolik maji filmu na bluray.
Pripadne do obchodu s CD / DVD ...
Kdyz nechcou, aby se to prehravalo, lidi to kupovali, tak at si huknou.
Neverim tomu ze se bluray chytne ani jako writable medium. Kapacita dnes uz smesnych par desitek GB nestoji ani za rec. DVD z trafiky uz od 10-20 Kc/ks. DVD prehravac radove za stokoruny....
Ze starsich filmu nikdo full HD neudela a ty moderni nizkorozpoctovky toceny pri chabym osvetleni aby se usetrilo za efekty .... tady s prehledem staci DivX (700 MB / 90 min film).
Co mas za monitor, 14" ?? 700 Mb divX rozhodne nestaci, to je na velkem monitoru docela hruza. Da se na to jasne v nouzi koukat, ale zdaleka se to nevyrovna normalni DVD kvalite.
Pozerali sme na tom spolu filmy v XViDO pár příspěvků výše odkazuje JeCh velmi zajímavý článek, který by sis měl přečíst.
Pozerali sme na tom spolu fotky v ImageMagicku
Jo, taky bojkotuju blu-ray a podobne rado-by-monopolni silenosti se snahou udelat z lidi otroky.
U tech DVD taky hodne zalezi na kvalite kodovani. Kdo videl Matrix nebo The Fountain v originalnim DVD formatu, tak vi o cem mluvim. A to neni zpusobeno lepsi kvalitou filmarskych studii, to je ciste v kodovani videa pro DVD. A takova kvalita staci naprosto i pro velkoplosne TV.
jo, ty silene kibi mibi jednotky, me to prijde jak ve skolce, proc to nenechali jako driv... bajt jsem mimochodem zvykly psat porad s malym b
bit pisu jako bit, coz je i doporuceny zapis
takze jednotkou b myslim byte
+1
Vsadil bych se, ze jeste meli deprese z toho, ze nemohli byte definovat jako 10 bitu. Cela vec je padla na hlavu a jsem rad, ze to tak vidi vic lidi. Argumenty typu, ze se tim prekopanim zprehledni nabidka harddisku je vic nez absurdni, je prece kazdemu fuk, jestli kupuje disk o nejaky ten GB vetsi/mensi. Holt vse vzniklo puvodne z dvojkove soustavy a to by se melo akceptovat. Kdyz uz, tak meli udelat uplne nove jednotky zalozene na desitkove soustave a stary zapis ponechat jak je. Treba 10 dMB (deka-mega-bajtu).
Je jasné, že když někdo řekne 1 kB, je to 1024 bajtů -- pokud ho tedy okem nezhodnotím na zmrda, pak je to 1000, a možná jen 996.Ono je to asi tak
Disky a flash pameti se dnes prodavaji s kapacitami psanymi v nasobcich 1000Ano, protože nějakého trotla napadlo, jak vydělat peníze. Jak je uvedené v příspěvku výše, zde měla následovat exemplární poprava. A vzhledem k technologii budou flash disky také v mocninách dvou (s tím, že část je možná skryta a použita interně)
nasobky 1024 se pouzivaji prakticky jen pro pameti (RAM, cache, ...) kde velikost modulu musi byt kvuli adresaci mocninou dvojky.Disky se samozřejmě adresují taky a uvnitř pracují s mocninami dvou. Venku je nicméně marketingové oddělení.
To ze nekdo pouzil kdysi davno kB = 1024 B je snaha o optimalizaci v drevnich dobach vypocetni techniky, kdy posun cisla o 10 bitu je vypocetne vyrazne jednodussi nez neco delit tisicemZ kterého prstu sis to vycucal? 1024 a mocniny se používají odjakživa a ne jako snaha o optimalizaci, ale aby člověk nemusel říkat, že procesor umí naadresovat 65,536 kB
je cas vymytit jednotky zalozene na 1024 - aspon tam, kde se prezentuji uzivatelum. Blbe se s tim pocita a resit ulohy typu "Vejde se 712458 KiB souboru na 700MiB CDcko?"Proto máme počítač, aby za nás tuto úlohu vyřešil.
Ty "inkvizitori totalni korektnosti" zavedli binarni jednotky typu kiB, MiB, Gib, atd, taky proto aby bylo mozne jednoznacne urcit jestli jde o 1024^N nebo 1000^N bajtu a nevznikalo nedorozumneni.Které by bez jejich výmyslů nevznikalo ani tak.
Disky se samozřejmě adresují taky a uvnitř pracují s mocninami dvou.Disky interne adresuji trojrozmerne (hlava, stopa, sektor ve stope) a uvnitr pak maji pomerne slozity mechanismus co prepocitava linearni adresaci na interni cylinder/head/sector (navic u dnesnich disku maji stopy dal od stredu casto vetsi pocet sektoru nez ty uvnitr aby se tam vic veslo). Takze vyrobce disku vyrobi plotny, naflaka na to sektory a jako kapacita mu vyjde neco, co s nejvetsi pravdepodobnosti nebude mocnina dvojky (napr. 125 sektoru/stopu v prvnim pasmu u stredu, 141 o kus dal a 179 na okraji), ani nijak jinak hezke cislo ma to aniz by kvuli tomu musel kapacitu nejak umele omezovat. Udelat pametovy modul s velikosti jinou nez mocnina dvou by sice technicky slo (proste se tam da mene pametovych bunek), ale radic pameti by se zblaznil z prepocitavani adres (na kazdem pristupu do pameti by bylo porovnavani dvou cisel a odcitani), se soucasnym systemem si ulozi ze adresy 000xxxxxxxx.. jsou prvni modul, 001xxxxxxxx.. je druhy modul a 01xxxxxxxx je treti modul se dvojnasobnou kapacitou. Porovna se prvnich par bitu, podle nich se vybere modul a zbyle bity se poslou dal jako adresa Pamet a adresace je snad jedine misto kde maji jednotky o bazi 1024 smysl. Jinde ne a jen ztezuji lidem orientaci.
Proto máme počítač, aby za nás tuto úlohu vyřešil.Pocitac nejen ze tyhle ulohy za nas nevyresi, ale jeste je pred nas klade. Pokud oba dva udaje nejsou zobrazeny se stejnou presnosti aby je slo jednoduse porovnat (coz casto nebyvaji, pokud je na kazdy z nich vyhrazeno na obrazovce jinak velke misto), tak cloveku nezbyde nez tahat kalkulacku (i kdyz si ji muze pustit primo na pocitaci)
Pocitac nejen ze tyhle ulohy za nas nevyresi, ale jeste je pred nas klade.Blbost. Dával jsi příklad se soubory a CD - když už náhodou ve vypalovacím programu nebude nějaký ukazatel, kolik se vejde, tak tam určitě bude chybové hlášení, když dáš moc.
>>>Stačí někomu, komu stačí se koukat na šmouhy v pohybu
To mate tezky. Nekdo zas sleduje film na 32" lcd tv z metrove vzdalenosti. To uz je ku**a rozdil.
Pri optimalni vzdalenosti (vzhledem k uhlopricce tv) je rozdil mezi 1920x1080 a 640x350 v podstate zanedbatelny.
>>>Proč si myslíš, že ze starých filmů full HD neuděláš?
A Vy takovy nejaky film (nejlepe bluray disk) znate, kde by to tak studia zpracovaly ?
Kvalita (samozrejme technicka) starych filmu na DVD je podstatne horsi nez tech modernich. Mam na mysli filmy tocene pri rozumnem osvetleni a nikoli nizkorozpoctove horory tocene zasadne v noci pri svitu svicek.
To si tu z nas delate srandu ? Tento film byl snad i natocen a sestrihan digitalne. Byl vydan na laser disku !
Psal jste o filmu stari 50 let !
>>>To co je na filmovém originálu dostaneš těžko.
A to je prave jeden z duvodu proc se to nedela.
It will also be required to authorize managed copies of Blu-ray movies that can be transferred over a home network.To nevypadá moc jako ne.
Takže jestli to dobře chápu, tak k přehrání zaDRMovaného blbray na „stolním“ přehrávači musí být připojen k Internetu a požádat o povolení server vydavatele.a k tomu se v tom faqu píše tohle:
No, you will not need an Internet connection for basic playback of Blu-ray movies.
po internetu či obdobnou cestou. Asi bude záležet na konkrétní implementaci, protože samotné DRM je jen obecný pojem.
Pokud s klíčem výrobce nezachází podle licence, může být taková licence zrušena. Klíč by byl vyřazen z nově vyráběných médií, a zákazníci by už si nic nového s přehrávačem takového výrobce nepřehráli.Přesně to, o čem mluvím výše. Třináct různých zpětně nekompatibilních verzí klíčů za tak krátké časové období je víc než směšné.
No, mi šlo o to, že když je podle ve zprávičce uváděného výkladu nelegální přehrát blu-ray, tak by to mělo být u DVD podle stejného výkladu též.Zprvu bych nevěřil kdejaké zprávičce co se to objeví. Jinak je dost možné, že to platí, ale prostě se to neřeší když to jede. Už jsem se tu k tomu vyjadřoval u jiného tématu.
Hm, tak nevím, proč takový poprask tedy.Že by protože si toho někdo (konečně?) všimnul?
Na druhou stranu, jsou pak nějaké komentáře útočící na blu-ray a doporučující dvd vlastně zcestné ne.Tady asi nejde o samotnou specifikaci formátu. Vždyť Blu-Ray samotné podporuje videoformáty MPEG-2 Part 2, H.264/MPEG-4 AVC a SMPTE VC-1, audioformáty Dolby Digital (AC-3), DTS, a linear PCM a celé to je multiplexované v kontejneru MPEG-2 Transport stream, což oproti DVD považuju jednoznačně za posun kupředu. Spíš jde o ty nesmyslné ochrany, proč se asi Blu-Ray tolik kritizuje. Ale jinak jsem samozřejmě aspoň já rád, že se to řeší.
>>>Jak je na tom přehrávání dvd v Linuxu?
To Vam asi jen tak nikdo nerekne pac to kazdymu funguje a dal se o to nezajima.
Stejne tak kopirovani DVD.
Problem bude mit clovek (widle user) jedine s NEREM protoze NERO je od slova NEROzmnozuje.
Jednou jsem takto zaslechl debatu dvou mladych lidi v hospode a bavili se o kopirovani DVD - dokonce o nejakem konkretnim filmu a skoncili na tom ze nero to nemuze zkopirovat protoze disk je chranen proti kopirovani. Takze nero vyblilo takovy nejaky dialog a uzivatel vedel ze to proste nejde a hotovo.
O tomto to je.
Hlasky lidi ze DVD nejde zkopirovat tedy pokladam za zcela zcestne ac sam DVD nekopiruju.
dd
i na týdny.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.