abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:44 | Komunita

    Ubuntu 24.10 bude Oracular Oriole (věštecká žluva).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 20:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.45.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 96 vývojářů, z toho 38 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze počáteční podporu repozitářů, ve kterých lze používat SHA-1 i SHA-256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | IT novinky

    Před 25 lety, ve čtvrtek 29. dubna 1999, byla spuštěna služba "Úschovna".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 24.04.28 s kódovým názvem Time After Time svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) a nová verze 7.24.0 souvisejícího frameworku MLT Multimedia Framework. Nejnovější Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    27.4. 17:44 | Nová verze

    Společnost Epic Games vydala verzi 5.4 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    26.4. 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 9
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 882 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    11.11.2005 11:03 David Jež | skóre: 42 | blog: -djz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chybné zobrazení PDF
    Na FUD, že ar (ať už acroread 5 nebo adobereader 7, ale mám odzkoušenu pětku) je pomalý, zde narážím permanentně a tak by mě velice zajímalo, jestli to máte všichni nějak odzkoušené, změřené, v čem se zmiňovaná pomalost projevuje nebo je to čistě emotivní názor, či děděná pověra. Mé zkušenosti s různými distribucemi a různým HW jsou totiž deterministicky přesně opačné. Pokud pominu první dobu spouštění Xpdf a ar, která vyznívá lépe pro Xpdf, tak potom je ar ve všech případech svižnější. Vykreslování stránky vyhlazované nebo nevyhlazované, vykreslování stránky s jakoukoliv grafikou (na tom je schopno Xpdf např. na p100 zabít bez problému 2 minuty na stránku na jediné malé schémě či předloze pro malou destičku, což není žádná složitá fotka, zatímco ar pár vteřin, složité věci tak do půl minuty -- rozdíl je tedy hodně markantní), prostý text i reklamní letáky, zoom na stránku nebo na šířku. I když pokud se zadaří, tak některé dokumenty (jednoduchá bílá stránka sem tam text, bez obrázků a grafiky, Type1 písmem a bez zoomu, zobrazení 1:1) potom oba prohlížeče zobrazují opravdu stejně rychle. Ale otevírat jakýkoliv datascheet nebo podobná pdfka, která bývají na pestrobarevném pozadí, se už v Xpdf ani neodvažuji.

    Další zajímavá zrada je ta, že různé distribuce překládají Xpdf někdy staticky s nějakou verzí freetype knihovny, někdy dynamicky, v systému je většinou nainstalovaná kvůli patentům verze freetype bez bytecode hinteru, tak potom nikdy člověk neví jak mu vlastně hintuje, a osobně mám většinou smůlu na autohinter. Potom kvalita zobrazení a čitelnost vyznívá lépe pro ar. Další co mi na Xpdf vadí je to, že sice lze zapnout antialiasing, ale přestože mám nastavenu freetype na subpixel decimation tak to Xpdf vyhlazuje pouze v šedi.

    Neříkám, že Xpdf je nutně špatný nebo cokoliv, to ne, sám ho používám i na p2 266 pokud nemám otevřen reader a potřebuji něco rychle otevřít a vím, že je to typ dokumentu který se otevírá rychle nebo na testování. Je to šikovný malý prohlížeč, ale rozhodně se o něm neodvážím tvrdit, že je rychlejší když vím, že kromě startování není. A na hodně pomalé mašině je skoro nepoužitelný :-(. Bohužel. Buď máme tedy každý úplně rozdílné verze ar nebo mi to Xpdf (ať už 2 nebo 3) dělá naschvál :-).
    -djz

    "Yield to temptation; it may not pass your way again." -- R. A. Heinlein

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.