abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:11 | Nová verze

    Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu. Řešeny jsou také 2 bezpečnostní chyby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:33 | Zajímavý software

    Lennart Poettering na Mastodonu představil utilitu run0. Jedná se o alternativu k příkazu sudo založenou na systemd. Bude součástí systemd verze 256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 23:22 | Nová verze

    Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové major verzi 3.0 postavené na Qt5/KDE Frameworks 5. Předchozí verze 2.9.0 vyšla před 6 lety a byla postavená na Qt4. Portace Amaroku na Qt6/KDE Frameworks 6 by měla začít v následujících měsících.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 21:44 | Komunita

    Ubuntu 24.10 bude Oracular Oriole (věštecká žluva).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 20:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.45.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 96 vývojářů, z toho 38 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze počáteční podporu repozitářů, ve kterých lze používat SHA-1 i SHA-256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Před 25 lety, ve čtvrtek 29. dubna 1999, byla spuštěna služba "Úschovna".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 24.04.28 s kódovým názvem Time After Time svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) a nová verze 7.24.0 souvisejícího frameworku MLT Multimedia Framework. Nejnovější Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 16:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 884 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    8.1.2007 13:08 Popo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vmware a FTP spojení
    No, tuhle kombinaci provozuju na několika strojích. I když, pravda, obráceně, host je Windows XP, guest je linux (Suse 10.2).

    Netuším, jak je to se sambou ve Fedoře, ale v Suse jsou to asi tři příkazy v řádce.. (- předpoklad je , že máš nainstalovanou Sambu)

    např. ( v SUSE, ty můžeš mít ty soubory jinde..)

    su

    cd /etc/init.d

    ./smb start

    ./nmb start

    pak přidat nějakého uživatele

    smbpasswd -a XXX ( nejlépe takového, který je v linuxu zřízen jako regulerní uživatel)

    a je to...

    ..a takhle mi to běhá bez problémů.

    Ve windows si dám najít počítač - zadám IP adresu ( to jest v tvém případě IP adresa toho linuxového stroje) a měl by se objevit počítač s danou adresou..otevřít, vyplnit jméno uživatele, které jsi předtím zadal v tom příkazu smbpasswd, dále heslo tamtéž,a jsi propojen.

    Z těch windows se dopinkneš na ten linuxový host?

    Jinak ty adaptéry vmware vmware1 je pro NAT, wmvare8 je pro bridge

    Rozdíl

    NAT: jsi schovaný za úplně jinou IP adresou, než vystupuješ navenek - tam se ti to asi bude špatně páchat.

    BRIDGE: jsi na stejném subnetu, jako linux

    Doporučuju zvolit bridge, v těch windowsech si nastav IP adresu ručně, nejlépe třeba o jednu vyšší nebo nižší než máš na tom linuxu u adaptéru vmware8, s maskou 255.255.255.0. Bránu netuším, páč nevím, co tam na tom pácháš dál - jak jsi kam připojený do Inetu a pod..

    Až tohle zprovozníš, to jest z linuxu se dopinkneš na adresu windows a obráceně (v režimu bridge), pak si hraj s tím FTP.

    Doporučuji... Nainstaluj si na ty windows Putty, a zkus jestli se SSHáčkneš do toho linuxu ( předpoklad je, že ti běží na linuxu démon SSH :-))). Pokud to dokážeš, pak už je to jen otázka konfigurace firewallu...

    Sám takhle provozuju ty sytémy taky, kdysi jsem používal i FTP pro přenos souborů, ale mnohem více se mi osvědčilo používání programu WinSCP, protože nemusíš rozjíždět FTP server a pod., stačí ti jenom SSH.Ale nevím, jaký s tím máš záměr...jestli chceš, aby to viděli i ostatní uživatelé, nebo je to jenom pro tebe...možností jsou spousty..

    PS: jinak na FTP používám XAMPP, jehož součástí je i FTP server.. ale to jenom na okraj..

    Popo

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.