abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.79.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání na GitHubu. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | Zajímavý článek

    Byly zveřejněny výsledky průzkumu (infografika) mezi uživateli FreeBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | IT novinky

    Na konferenci DevConf.CZ 2024 je na stánku Furi Labs prezentován linuxový telefon FuriPhone FLX1. Jeho cena 499 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 00:11 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2024-06 aneb Eclipse 4.32. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    12.6. 22:00 | Nová verze

    Proton, tj. fork Wine integrovaný v Steam Play a umožňující v Linuxu přímo ze Steamu hrát hry určené pouze pro Windows, byl vydán ve verzi 9.0-2 (𝕏). Přehled novinek se seznamem nově podporovaných her na GitHubu. Aktuální přehled her pro Windows běžících díky Protonu také na Linuxu na stránkách ProtonDB.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 15:44 | Nová verze

    Po roce od vydání verze 15.5 bylo vydáno openSUSE Leap 15.6. Přehled novinek v nejnovější verzi této linuxové distribuce v oznámení o vydání a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 256 správce systému a služeb systemd (GitHub). Nově mimo jiné s run0 jako alternativou k sudo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    12.6. 12:00 | IT novinky

    Společnost Oracle oznámila spolupráci s Google Cloudem, OpenAI a Microsoftem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.6. 09:44 | Pozvánky

    Zítra začne v Brně na FIT VUT třídenní open source komunitní konference DevConf.CZ 2024. Vstup je zdarma, nutná je ale registrace. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, lightning talků, meetupů a workshopů. Přednášky lze sledovat i online na YouTube kanálu konference. Aktuální dění lze sledovat na Matrixu, 𝕏 nebo Mastodonu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    11.6. 23:33 | Nová verze

    Google Chrome 126 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 126.0.6478.55 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 21 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    10.1.2008 17:27 Ash | skóre: 53
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doporuceni jazyku pro aplikaci
    A proč by to dělali?

    Já nevím proč to dělají :) Asi to nejsou dostatečně ortodoxní javisté.

    Stejně tak se to hodí pro „jednorázové“ použití software – program prostě spustím, a nemusím se starat o nějakou instalaci nebo odinstalaci. To se hodí pro software, který člověk používá jenom občas, nebo jednorázově. Pokud si jako programátor budu chtít vyrobit PFko, nepotřebuju instalovat grafický editor ze šesti DVD, za 10 minut v něm něco naklikat a pak ho zase odinstalovat. Chci nějaký program prostě jenom použít.

    Já vám asi vůbec nerozumím -- vy přece děláte s Linuxem, ne? Nejste nějaký nýmand, takže nechápu co myslíte tím "instalovat grafický editor ze šesti DVD, za 10 minut v něm něco naklikat a pak ho zase odinstalovat". To je jako alternativa k JWS?

    Pokud chci program (grafický editor), který ke své funkčnosti vyžaduje 6DVD dat, tak to je 6DVD binárních dat bez ohledu na to jestli je to 6DVD v javě, nebo 6DVD v céčku. Takže v obou případech musím nejprve stáhnout 6DVD dat. Nevím proč jste najednou od Internetu přešel k DVD, takže řekněme že ten program je ke stažení na netu. Java: stáhnu giga dat a spustím. C++: stáhnu giga dat a spustím. V čem přesně je rozdíl? Pokud to je jednorázová akce, jak říkáte, tak se samozřejmě pod rootem do systému nic neinstaluje. Přece si nemyslíte, že abych mohl nějaký soft, která je dodáván ve formě spustitelné out-of-the-box spusit, že ho musím instalovat v systému, že ne?

    To myslíte jako že jnlp má v sobě zapsaté "závislosti", takže jsou bezprostředně po spuštění postupné stahovány knihovny (uživatel se smutně dívá na splash screen (!!!!!! omg) a vzpomíná na Windows a jejich způsob instalace sw), na rozdíl od toho c++, kde by ty knihovny musely být součástí balíku, tedy stahnout ještě před spuštěním, a nikoho by splashscreenem neotravovaly?

    Já rozumím že jws je užitečné jak říkáte třeba pro ten IS, kdy pro přístup do něj musí být klient vždy aktuální, ale je asi zřejmé, že tu samou funkcionalitu lze napsat na pár řádků jako wrapper, který v případě neaktuálnosti aplikaci aktualizuje. Digitální podpis je fajn, i když podepsat/ověřit tgz lze také pomocí standardních nástrojů, takže to asi také není nějaká podstatná výhoda.

    Takže opravdu jde jen o to, že zatímco kdybych chtěl tímto způsobem provozovat program v C++, tak si musím napsat (krátký) skript, který mi v případě dostupnosti nové verze tuto stáhne a před rozbalením a spuštěním ověří pravost balíčku, tak v JWS to už je vyřešené a tak říkajc se to takto dělá z principu, ano?

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.