abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.45.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 96 vývojářů, z toho 38 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze počáteční podporu repozitářů, ve kterých lze používat SHA-1 i SHA-256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | IT novinky

    Před 25 lety, ve čtvrtek 29. dubna 1999, byla spuštěna služba "Úschovna".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 24.04.28 s kódovým názvem Time After Time svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) a nová verze 7.24.0 souvisejícího frameworku MLT Multimedia Framework. Nejnovější Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    27.4. 17:44 | Nová verze

    Společnost Epic Games vydala verzi 5.4 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    26.4. 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 9
    26.4. 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 50
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 881 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    18.3.2008 18:58 Petr Holík
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak se objektivně rozhodnout pro jazyk: C#, Python, Ruby...?
    Ano neco takoveho sem mel na mysli :-) jj muzete to jsem pro jednoduchost neuvadel, protoze to nic nemeni na veci ze muzete mimo tridu pomoci tohoto spinaveho triku, menit private polozky te tridy.

    Ja osobne bych firefox nechtel vubec... :) To jak je program rychly zavisi hlavne na programatorovy. Jazyk uzrcuje jenom tu hranici kam az se da dostat v pripade toho ze programujete vse optimalne. Mimochodem i v jave se necha psat velmi rychle programy a to dokonce i 3D hry s vyuzitim akcelarace a celoobrazkoveho rezimu staci jenom vedet, jak na to. I kdyz musim objektivne priznant ze pokud budete pouzivat standardni prvky knihoven SWING/AWT je java a desitky procent pomalejsi, ale o stovky procent prenositelnejsi.

    K te rychlosti: je zajimave ze PHP/APACHE psany v cecku je mnohonasobne pomalejsi pri obsluhovani pozadavku. Nez napr Tomcat/Java nebo zde pouzivany Jetty/Java. Ta rychlost se skutecne v posledni dobe vyrazne zlepsila zvlast s prichodem JAVA 6. JVM pouziva JIT kompilaci takze nektere casti jsou pri prakladu primo prelozeny do nativniho strojoveho kodu dane platformy a tam skutecne AFAIK temer neni rozdil v rychlosti provadeni. Takze pokud si naprklid v jave udelate nejaky cyklus kde neco budete pocitat myslim se, ze na tom bude Java velmi podobne jako jine kompilovane jazyky. Jinak je to s pametovou narocnosti, jenomze koho dneska zajima(pokud uvazujeme platformu x86)?

    Zpet k firefoxu: to ze je psany v C(++) (nevim presne jestli je to ciste C nebo ne) neznamena ze by nesel prepsat do javy. Ale myslim si ze vyvojari Firefoxu kteri maj dost starosti sami se sebou, a doted firefox neprojde ACID 3 testem, je nestabilni ma problemy se spravou pameti. A navic doted pouziva stare renderovaci jadro Gecko( mam pocit ze dokonce zalozene na jadru Z Netscapu). Je ale otazkou co by takove prepsani prineslo, protoze stejne by se asi ne vykreslovani muselo pouzivat JNI enbo nejakje jine platformme zavisle veci. Je to podobne jako s tim co by prineslo prepsani jadra linuxu do C++

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.