abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1220 projektů od 195 organizací (Debian, GNU, openSUSE, Linux Foundation, Haiku, Python, …) přijatých do letošního, již dvacátého, Google Summer of Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:22 | IT novinky

    Na základě DMCA požadavku bylo na konci dubna z GitHubu odstraněno 8535 repozitářů se zdrojovými kódy open source emulátoru přenosné herní konzole Nintendo Switch yuzu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 00:33 | Nová verze

    Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.1.0. Po devíti letech od vydání předchozí verze 3.0.5. Doména dillo.org již nepatří vývojářům Dilla.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.5. 15:00 | Komunita

    O víkendu probíhá v Bostonu, a také virtuálně, konference LibrePlanet 2024 organizovaná nadací Free Software Foundation (FSF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.5. 13:22 | Nová verze

    Nová vývojová verze Wine 9.8 řeší mimo jiné chybu #3689 při instalaci Microsoft Office 97 nahlášenou v roce 2005.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.5. 13:11 | Nová verze

    Coppwr, tj. GUI nástroj pro nízkoúrovňové ovládání PipeWire, byl vydán v nové verzi 1.6.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.5. 22:33 | Nová verze

    Byla vydána dubnová aktualizace aneb nová verze 1.89 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že v terminálu lze nově povolit vkládání kopírovaného textu stisknutím středního tlačítka myši. Ve verzi 1.89 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    2.5. 21:22 | Nová verze

    Proton, tj. fork Wine integrovaný v Steam Play a umožňující v Linuxu přímo ze Steamu hrát hry určené pouze pro Windows, byl vydán ve verzi 9.0-1 (𝕏). Přehled novinek se seznamem nově podporovaných her na GitHubu. Aktuální přehled her pro Windows běžících díky Protonu také na Linuxu na stránkách ProtonDB.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    2.5. 19:33 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.78.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání na GitHubu. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.5. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Služba Dropbox Sign (původně HelloSign) pro elektronické podepisování smluv byla hacknuta.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (64%)
     (9%)
     (15%)
     (12%)
    Celkem 100 hlasů
     Komentářů: 8, poslední 4.5. 08:25
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    21.5.2003 00:13 Jakub
    Rozbalit Rozbalit vše linux podpora AGP
    To vytížení CPU jsem nemyslel samozřejmě permanentně, ale v některých momentech (jako třeba načtený dokument v prohlížeči). Navíc přece jen třeba taková kombinace KDE a spuštěné Mozilly, nebo jiných programů, i když jsou v klidu, neaktivní, nějaká procenta výkonu vezmou, ve Windows to není tak markantní. Což mi připomnělo jednu mě obzvlášť nepříjemnou vlastnost grafiky v Unixech - ta hrozná neplynulost. Kdybych nějakému uživateli Windows ukázal, jak se mi při přehrávání videa trhá obraz jenom kvůli tomu, že mám spuštěný nějaký CPU monitor (třeba ve FreeBSD obzvlášť pěkně v pravidelných sekundových intervalech podle toho CPU meteru), tak by se mi vysmál. Nebo jakoukoli jinou aplikaci - např. ten webový prohlížeč, i když je v klidu a CPU na 0%, tak se to video stejně trochu škube. Nebo obyčejné přepínání národní klávesnice - ve Windows triviální záležitost i na 486ce, můj 1,2 GHz Linuxový X Window stroj se ovšem při tom aspoň na sekundu zasekne (klávesnice, myš). Tohle všechno prostě ve Windows absolutně neexistuje. Uznávám ale, že někdy jsou na vině i obyčejné chyby, kterých je spousta, např. když v KDE vytuhne nějaký neviditelný proces na pozadí, což je zcela běžné a časté, např. si zobrazím náhled obrázku v Konqueroru a pak se divím proč je můj počítač celý večer úplně tuhý díky zamrzlému KIO. Nebo ty monstrózní memory leaky, to mi taky připadá jako Linuxové GUI specifikum, zase u té Mozilly - ani se nemusím moc snažit aby mi po několika hodinách sežrala stovky megabajtů paměti - před časem mi musel kernel odstřelit Phoenix, protože postupně nabobtnal na plných 1.5 GB. Tohle taky z Windows neznám a taky to má velký negativní vliv na celkovou rychlost systému a grafického prostředí. No prostě o pomalosti a nenažranosti desktopového/GUI Linuxu by se toho dalo psát hodně, ale radši už toho nechám, připadám si jak nějaký vášnivý zastánce Windows...:-(

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.