abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:11 | Nová verze

    Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu. Řešeny jsou také 2 bezpečnostní chyby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:33 | Zajímavý software

    Lennart Poettering na Mastodonu představil utilitu run0. Jedná se o alternativu k příkazu sudo založenou na systemd. Bude součástí systemd verze 256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 23:22 | Nová verze

    Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové major verzi 3.0 postavené na Qt5/KDE Frameworks 5. Předchozí verze 2.9.0 vyšla před 6 lety a byla postavená na Qt4. Portace Amaroku na Qt6/KDE Frameworks 6 by měla začít v následujících měsících.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 21:44 | Komunita

    Ubuntu 24.10 bude Oracular Oriole (věštecká žluva).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 20:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.45.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 96 vývojářů, z toho 38 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze počáteční podporu repozitářů, ve kterých lze používat SHA-1 i SHA-256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Před 25 lety, ve čtvrtek 29. dubna 1999, byla spuštěna služba "Úschovna".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 24.04.28 s kódovým názvem Time After Time svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) a nová verze 7.24.0 souvisejícího frameworku MLT Multimedia Framework. Nejnovější Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 16:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 884 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    11.1.2011 00:26 Šangala | skóre: 56 | blog: Dutá Vrba - Wally
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaké IDE ?
    Na velikosti projektu záleží, protože pokud obsahuje 4 soubory, tak není třeba vykládat teměř žádné usílí na jeho organizaci, jako u projektu ze stovkami souborů. A to je právě to dělení na menší celky. Samozřejmě, že je jedno čím se to edituje, protože to nemá ze správou projektu nic společného, správa projektu je realizována souborem pravidel podpořených verzovním systémem a v neposlední řadě chováním těch kdo projekt tvoří a kdo na něj dohlíží.

    Je jasné, že pokud se jen edituje několik souborů, tak si to klidně můžete otevřít třeba v v Jot-u. Ale pokud (teď změním osobu, bo tak to cítím já) pracuji na projektu a potřebuji k tomu, spoustu souborů nebo očekávám, že jich spoustu vytvořím a mám si je ještě navíc „otestovat“, tak to znamená, že dělám spustu změň, pravděpodobně vytvářím další testovací projekty, musím(už k vůli sobě) relativně často commit-nout změny, často kompiluju a debug-uji malé funkční drobky a k tomu ještě generuji/kontroluji dokumentaci („proboha, co sem to tam zas napsal“) tak to již znamená časté střídaní nástrojů, a pokud mám vyladěné IDE podle sebe, tak je to všechno jen o klávesových zkratkách.
    Pro někoho může být IDE dobře vyladěné vim-ko, já mám vim-ko jako editor.

    Navíc Vim i další slušné editory umí hledat deklarace všeho možného, otevírat dokumentaci.
    Však já to nepopírám, ale Vim-ko Vám třeba nezobrazí ve stromové struktuře, všechny třídy či fce, optimální kód je stále 80 znaků na řádek, tak na co jsou ty kraje monitoru, tam právě jsou ty další informace, které trknou - člověk si nemůže pamatovat všechno.

    Na slučování změn je lepší specializovaná…
    No nevím, kdiff3 znám z rychlíku, ale sledovaní/slučování změn v lokálních datech a z repository např v Eclipse (s patřičnými pluginy, které je možné chápat jako jednotlivé aplikace integrované do jednotného prostředí) je dost silný nástroj a právě jde o to, že se neztrácí čas, pracuje se neustále v tom samém a nad tou stejnou definicí projektu.

    Integrovaný debugger v editoru je fajn, ale zas překáží při psaní…
    Co to?, jak?

    Generování dokumentace, kompilace, testování…
    No právě z kvalitního IDE je spustíte jednou kombinací kláves a stále ve stejném prostředí

    A na ruční psani makefilu zapomeň
    To nevím proč bych měl, já chci vědět jak to napsat a jak to funguje :)
    Jinak použití qmake či cmake jsem považoval v tomto duchu za „ruční“ práci. Problém dobrých IDE je, že to člověka odnaučí dělat základní věci a pak „člověk“ už ani neví jak zkompilovat a zlinkovat něco z řádku, bo to za něj všechno „zázračné IDE“, které poskládá ty jednoduché příkazy jen správně za sebe, vygeneruje.

    „ale na to je beztak lepší vygenerovaná dokumentace než editor“
    - záleží na tom jestli vůbec je, nebo se znáš a psal si ji sám :), považuji za dost důležité, že to porozhlédnutí může být jen najetí myši nad danou fci/class či datový typ a hned se zobrazí dokumentace a deklarace.

    A nebylo tu zmíněno automatické doplňování, které když je dobře udělané Vám za třeba 6 stisků kláves napíše 80 znaků a nepřeklepne se - tyto věci bez „vyšší“ znalosti ostatního, nelze zas tak jednoduše v „nezávislém“ editoru realizovat.
    PS: pokud se na Vás sesypou všechny warning-y ze všech používaných aplikací/pluginů najednou, zděsíte se a napravíte je, pokud v každé separé aplikaci jsou jeden-dva, necháte je být :)
    To, že trpíš stihomamem, ještě neznamená, že po tobě nejdou. ⰞⰏⰉⰓⰀⰜⰉ ⰗⰞⰅⰜⰘ ⰈⰅⰏⰉ ⰒⰑⰎⰉⰁⰕⰅ ⰏⰉ ⰒⰓⰄⰅⰎ ·:⁖⁘⁙†

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.