abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:11 | Nová verze

    Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu. Řešeny jsou také 2 bezpečnostní chyby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:33 | Zajímavý software

    Lennart Poettering na Mastodonu představil utilitu run0. Jedná se o alternativu k příkazu sudo založenou na systemd. Bude součástí systemd verze 256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 23:22 | Nová verze

    Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové major verzi 3.0 postavené na Qt5/KDE Frameworks 5. Předchozí verze 2.9.0 vyšla před 6 lety a byla postavená na Qt4. Portace Amaroku na Qt6/KDE Frameworks 6 by měla začít v následujících měsících.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 21:44 | Komunita

    Ubuntu 24.10 bude Oracular Oriole (věštecká žluva).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 20:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.45.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 96 vývojářů, z toho 38 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze počáteční podporu repozitářů, ve kterých lze používat SHA-1 i SHA-256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Před 25 lety, ve čtvrtek 29. dubna 1999, byla spuštěna služba "Úschovna".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 24.04.28 s kódovým názvem Time After Time svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) a nová verze 7.24.0 souvisejícího frameworku MLT Multimedia Framework. Nejnovější Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 16:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 885 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    21.1.2011 12:29 timeos | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenLDAP - multimaster synchronizace nefunguje jak jsem ocekaval

    Tak isto ako vy povazaujete za standardne pouzivanie LDAPu ako autentifikacneho adresara, tak ho moze niekto pouzivat ako adresar kontaktov, mailovych aliasov (pre postovy server), DNS resp DHCP zaznamov, alebo adresar pre objekty v ramci nejakeho programovacieho jazyka. Druhou podstatnou vecou pri pisani pravidiel je zvolena struktura adresara v zmysle jeho pouzitia. Podla toho musite vychadzat pri pisani pravidiel. Mozno sa vam zda na prvy pohlad pouzivanie LDAPu ako priehladne v zmysle toho, na co sa asi najcastejsie pouziva, opak je vsak pravdou (vidim to nielen na mojom pouziti, ale aj na pouzivani v inych prostrediach) a to su vsetko dovody, pre ktore tie pravidla standardne neexistuju ziadne v uvodnej konfiguracii.. preto ked si pozrete defaultny slapd.conf subor, vidite tam zakomentovane moznosti aspon tych najzakladnejsich pravidiel, ktore mozte pouzit, ale automaticky pouzivane (teda...okrem tych uplne najzakladnejsich).

    Nieco podobne je aj vo firewallingu dajme tomu na smerovaci, kde neexistuju pravidla ziadne, lebo nik nevie ako to smerovanie a jeho bezpecnost chcete implementovat. Su sice skripty alebo nadstavby nad iptables, ale tie sa hodia len pre najbeznejsie pouzitie (neviem si predstavit wizardom nakonfigurovat smerovac s 5timi sietovymi interfejsmi). Pokial chcete spravit cokolvek nestandardne/netypicke/trocha komplikovanejsie, nemate sancu to jednoducho naklikat, treba si take pravidla napisat sam.

    Toto su vsetko veci, cez ktore sa musite preluskat sam. Samozrejme nieje problem poradit v konkretnych veciach. To je nieco podobne ako ked sa tu na abclinuxu vymienaju konfiguraky samby (lebo niekto chcel vidiet nieco funkcne, rychlejsie, bezpecnejsie a pod) a aj tak je to vacsinou o nicom a vzdy to zavisi na konkretnom prostredi a nasadeni.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.