abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:33 | IT novinky

    Před 25 lety, ve čtvrtek 29. dubna 1999, byla spuštěna služba "Úschovna".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 24.04.28 s kódovým názvem Time After Time svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) a nová verze 7.24.0 souvisejícího frameworku MLT Multimedia Framework. Nejnovější Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    27.4. 17:44 | Nová verze

    Společnost Epic Games vydala verzi 5.4 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    26.4. 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 9
    26.4. 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 49
    25.4. 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 880 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    14.11.2012 11:17 Radek Hladik | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPv6 a hodně adres na interface
    Tak tohle tvrzení bych potřeboval nějak podložit. Že by směrovací tabulka byla by definition zpracovávána méně efektivně než neighbor cache. Nejsem hardwarář, ale třeba na úrovni té sítě je to přesně naopak
    To vyplývá ze selského rozumu. Routing table má složitější pravidla, takže se prochází docela hodně a až pak se cachuje to vlastní routing decision. Navíc v té routing table budou předem všechny routy, zatímco do neighbor table se budou dostávat jen stroje, se kterými se reálně komunikuje.

    A to, že ethernet směrování/forwarding je rychlejší, protože se dělá v HW vrtsvě switche snad není potřeba rozvádět.
    Jak se budou předávat informace o směrování nastavím na routerech a nemusím ladit parametry na každém (i virtuálním) stroji.
    Výměny informací se bude muset účastnit každý, kdo bude mít nějaké ty adresy na svém loopbacku. Agregace by v principu moc účinná být neměla, protože jde právě o to mít možnost každou jednu adresu vzít a odsunout, takže časem by bylo vyjímek nezanedbatelné množství...
    Já bych se spíš zbláznil, kdybych mezi lokalitami tuneloval ethernet o řádově tisících až desetitisících individuálních adres. Nedej bože, aby tam byl ještě záložní tunel mezi jinými kusy hardware.
    Ale vždyť já o ničem takovém nemluvím. Stěhování strojů mezi lokalitami je tak "složitá" věc, že odůvodní změnu DNS. Prostě celé co řeším je, mít v rámci jedné lokality, dokonce i jen jednoho eth segmentu pro každou instanci služby předem vlastní IP, tak abych minimalizoval zásahy do DNS, když už mám možnost mít tolik adres....

    Dokonce ani neřeším, jestli stroje budou virtuální nebo reálné, to je na této úrovni irelevatní.

    Ale když už jsme u těch zajiímavých řešení problematiky více lokalit, virtualizace ethernetu je taky poměrně zajímavá věc, ale to jen tak na okraj...

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.