abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:22 | Nová verze

    Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové major verzi 3.0 postavené na Qt5/KDE Frameworks 5. Předchozí verze 2.9.0 vyšla před 6 lety a byla postavená na Qt4. Portace Amaroku na Qt6/KDE Frameworks 6 by měla začít v následujících měsících.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 21:44 | Komunita

    Ubuntu 24.10 bude Oracular Oriole (věštecká žluva).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 20:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.45.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 96 vývojářů, z toho 38 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze počáteční podporu repozitářů, ve kterých lze používat SHA-1 i SHA-256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Před 25 lety, ve čtvrtek 29. dubna 1999, byla spuštěna služba "Úschovna".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 24.04.28 s kódovým názvem Time After Time svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) a nová verze 7.24.0 souvisejícího frameworku MLT Multimedia Framework. Nejnovější Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 16:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    27.4. 17:44 | Nová verze

    Společnost Epic Games vydala verzi 5.4 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 882 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    15.11.2012 09:26 tomfi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPv6 a hodně adres na interface

    Netřeba se chytat každého slovíčka. Směrovací démon skutečně odlehčí administrátorům od správy směrovacích tabulek.

    Ano, pro zjednodušení směrovací protokoly mimo jiné jsou... snížení náročnosti na správu a automatická reakce na změny v síti... ale "automatizace" je trochu silné slovo (o tom se mluví v souvislosti třeba s SDN) ... to už bychom rovnou mohli říct, že Switch má nástroj pro "automaticaci správy" a tím je tabulka mac adres.
    Která může plnit svůj účel lépe než obrovská ARP cache s přímým dotazováním.
    jasně nebudeme chytat za slovo a v tichosti pomineme, že ARP cache u IPv6 není. ARP cache má jednu výhodu... schválně je rozdíl mezi vyhledáváním v tabulce (CAM např.) a v trie? Je rozdíl mezi aktualizací ARP cache a aktualizací trie?

    Nicméně jsem schopen připustit, že existuje nějaká hraniční hodnota počtu IP adres na jednom zařízení kdy už se vyplatí routing oproti přímé komunikaci v rámci subnetu.

    Celý smysl nasazení OSPF je v tomto případě omezit velikost spravovaných L2 segmentů. Snažíš se kombinovat nevýhody obojího.
    Bohužel obrovské L2 domény jsou realitou datových center a serveroven a důvodem není nedostatek IPv4 adres. Vývoj v této oblasti (v oblasti L2) jenom naznačuje, že se toho jen tak nezbavíme. Schválně akademická otázečka, kolik je routerů a kolik switchů v serverovnách, čemu které z těch zařízení slouží a proč tomu tak je? Prostě kdyby se dalo L2 vyměnit za L3 s OSPF směrováním jenom mávnutím BIRDu tak tu nemáme věci jako TRILL. Změnit L2 doménu na L3 síť není jenom o nalezení adresy koncového zařízení... z nezmíněných věcí - co takhle multicast.

    Jako kdyby ta ARP cache agregovaná byla :).

    Pochopil jsem správně že srovnáváte agregaci z důvodu velikosti ARP tabulky s agregací z důvodu zefektivnění směrování? Nebo má ARP cache nějaké výkonnostní problémy, které mi unikají?
    To je snad samozřejmost.
    To jako z důvodu zjednodušení administrace se přidá jiná administrace minimálně v poměru 1:1?

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.