abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:22 | Nová verze

    Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové major verzi 3.0 postavené na Qt5/KDE Frameworks 5. Předchozí verze 2.9.0 vyšla před 6 lety a byla postavená na Qt4. Portace Amaroku na Qt6/KDE Frameworks 6 by měla začít v následujících měsících.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:44 | Komunita

    Ubuntu 24.10 bude Oracular Oriole (věštecká žluva).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 20:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.45.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 96 vývojářů, z toho 38 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze počáteční podporu repozitářů, ve kterých lze používat SHA-1 i SHA-256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Před 25 lety, ve čtvrtek 29. dubna 1999, byla spuštěna služba "Úschovna".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 24.04.28 s kódovým názvem Time After Time svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) a nová verze 7.24.0 souvisejícího frameworku MLT Multimedia Framework. Nejnovější Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 16:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    27.4. 17:44 | Nová verze

    Společnost Epic Games vydala verzi 5.4 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 883 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    7.12.2015 22:20 Brad | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezpečnost na Linuxu
    Chtěl jsem spíš rozšířit povědomí a rozvířit diskusi, ovšem vidím, že už se tu někdo zajímá (což jsem ani moc nečekal). Skvělé.

    Měl bych asi mírnit případné nadšení z druhé strany, též nejsem žádný matematik ani kdovíjaký jiný odborník (dokonce i s angličtinou mám potíže), jen se prostě zajímám. Mé znalosti končí u naprogramování složitějšího jednočipu, vlastní procesor jsem zatím nepostavil (i když jsem o tom jeden čas uvažoval, ale to se nepočítá), ale aspoň vím, o čem píšete.

    Je to zajímavé čtení (i s tím závěrem, „auditable open designs” by bylo super řešení, také jsem nad tím už předtím sám pro sebe přemýšlel a došel jsem ke stejnému výsledku, ovšem je to jako vždy s pár háčky - třeba kdo bude auditor či kde je brát, atp).

    Slabé místo většiny z výroby backdoornutých a kompromitlých systémů bude nejspíš ten kabel, co do něj vede (napájecí nepočítám; bavíme se o domácnostech a malých firmách, z nich asi málokdo bude stát za to, aby kolem něj běhal člověk s EMI vybavením), ovšem zároveň ten kabel prostě potřebujeme, takže víceméně řešíme, jaké možnosti obrany máme před paralelními ekosystémy (neznámého druhu a provedení), které (teoreticky, nemáme žádné důkazy) koexistují v našem systému a můžou provádět bůhvíco (a nebo taky nic, ale kdo ví…). Přidat fyzickou vrstvu a vlastní analyzér? Jak by taková věc měla vypadat (100Mbps LAN komunikuje tuším na 480MHz, o gigové nevím vůbec nic), a je to vůbec reálně proveditelný koncept? Kdo ty hromady dat bude přehrabovat, aby tam našel něco, o čem ani nevíme jestli to tam je? Fakt se v tom ztrácím, ale zároveň se mi moc nelíbí myšlenka, že bychom se měli jen tak odevzdat… Můžem něco změnit? Co můžem udělat (třeba pro Open Hardware CPU s rozumným výkonem a spotřebou, nebo aspoň nějaký malý RISC typu ARM, MIPS)?

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.