abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 17:44 | Nová verze

    Společnost Epic Games vydala verzi 5.4 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    26.4. 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 9
    26.4. 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 44
    25.4. 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    25.4. 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.4. 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.4. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 859 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    11.2.2016 15:47 Andrej | skóre: 51 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oprava příkazu

    V tom vnořeném příkazu nebude mít exit 1 žádný vliv, protože se z něj návratová hodnota nijak nepropaguje ven. Stačí se podívat na tohle:

    for i in $(nonsense); do echo "$i"; done
    

    Kupodivu to má návratovou hodnotu 0 (tedy úspěch), přestože nonsense neexistuje a nelze nic takového spustit (a normálně by shell vrátil hodnotu 127).

    Ještě odbočím: Aby člověk rovnou na promptu viděl návratovou hodnotu posledního příkazu, je víc než rozumné přidat si do ~/.bashrc nebo ~/.bash_profile (nebo klidně do /etc/profile, pro mě za mě) něco takového:

    PCOLOR_DEFAULT=$'\033[00m'
    PCOLOR_RED=$'\033[01;31m'
    PCOLOR_GREEN=$'\033[01;32m'
    PCOLOR_YELLOW=$'\033[01;33m'
    PCOLOR_BLUE=$'\033[01;34m'
    PCOLOR_SHINY=$'\033[01;37m'
    get_exit_status() {
      status="${?}"
      if [[ 0 -eq "${status}" ]]; then
        echo \
        'XCODE_COLOR="${PCOLOR_BLUE}"
        XCODE_STATUS='\'\'
      else
        echo \
        'XCODE_COLOR="${PCOLOR_RED}"
        XCODE_STATUS="['"${status}"']"'
      fi
    }
    PROMPT_COMMAND='eval $(get_exit_status)'
    PS1='\[${XCODE_COLOR}\](\[${PCOLOR_BLUE}\]\u\[${PCOLOR_YELLOW}\]@\[${PCOLOR_SHINY}\]\h\[${PCOLOR_DEFAULT}\] \[${PCOLOR_GREEN}\]\W\[${XCODE_COLOR}\])${XCODE_STATUS}\$\[${PCOLOR_DEFAULT}\] '
    
    Zpět k tématu: Nejblíž tomu, čeho jsi asi chtěl docílit, bude následující:
    (
      set -e
      tmp="$(mktemp -d)"
      trap 'rm -Rf "$tmp"' EXIT
      mkfifo "$tmp"/pipe
      find "/požadovaná/cesta" -type f > "$tmp"/pipe &
      pid="$!"
      while read f; do . "$f"; done < "$tmp"/pipe
      wait "$pid"
    )
    

    Důvod, proč používám fifo a ne přímo pipe, je inlinování těch nalezených souborů do hlavního kontextu současného shellu. Kdyby while-cyklus četl názvy souborů ze shellové pipe, všechno, co ty inlinované soubory změní a nastaví, by po skončení pipeline nikde nezůstalo.

    (Při použití pipeline se ovšem dají aspoň zjistit návratové hodnoty všech příkazů pipeline z bashového pole PIPESTATUS a vrátit třeba logický or mezi návratovými hodnotami nebo tak něco: status=0; for i in "${!PIPESTATUS[@]}"; do ((status |= PIPESTATUS[i])); done; exit "$status". Jakmile se používá `příkaz` nebo $(příkaz) jako argument for-cyklu, nic podobného není k dispozici.)

    Výše uvedený skript okamžitě skončí s chybou, když find nemůže otevřít adresář pro hledání. Skončí taky s chybou po prvním nalezeném souboru, který se nepodaří nainlinovat (neplatný symlink, nejsou oprávnění atd. atp.). To by snad mohlo být ono.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.