Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Chybi mi tam moznost "chtel ybch ale neuvaziji", proste proto ze na to nemam.nápodobně, jenom u mě je důvod ten, že mám mrchu se Symbianem, vlastně z definice to není ani PDA ale Smartphone, a nebudu měnit jen proto, že bych byl radši, kdyby tam byl Linux - dokud slouží, proč bych to vyhazoval ...
PDA je šikovná věc, pokud stejně jako já máte po kapsách hromady vizitek, papírků se jmény a telefoními číslo (né vždy oboje :S). Úžasný je i kalendář a co někdy welmi využívám je textový editor a úkoly. Toto všechno sice můžete mít v mobilu, ale 1) už bude decela drahej, 2) né vždy se tam ty věci davají tak snadno jako do PDAčka, tedy pokud nepatříte mezi mistry v psaní SMSek. Aby se do takového telefonu pohodlněji cpali poznámky, úkoly a události, chce to prostě něco lepšího než numerickou klávesnici na telefonu.
MDA je dobrým příkladem, ale zase pokud si budu kupovat telefon, nemusí zrovna stát x tisíc, už proto že za 2 roky bude zastaralý. Chci aby se mi s ním pohodlně volalo - tedy byl lehký (mám telefon kůli volání a tak občas nějakou tu minutu prokecám). Sou místa, kam raději pudu s levněším telefonem, protože je to moc velký risk. Resp. sou místa kam si PDA vezmu a kam NE. Pokud mi tedy nestačí telefon, co ten notebook. Hezká věc, ale moc veliká, to PDA pořád strčím do kapsy ;) Tedy PDA používám jako poznámkový blok ;) Někdy ho potřebuju někdy ne. Na připomínání narozenin a schůzek je to úžasná věc.
V prosředí sem pak šel cestou nejmenšího odporu, ale musel sem si počkat. Nyní už máme prostředí české, s AA fonty a ovládá se stejně jako WinCE (když chci;)) Volil sem tedy Používám a doporučuji. I Když nedoporučuji. Právě proto že mnohým stačí telefon, případně notebook. Pořízení té pěkné hračky leze do peněženky a je škoda když se pak válí doma nepoužívané. Mě samotnému hodně trvalo než sem si zvyk ho používat.
Linux na PDA
+pokud se použije GPE tak systém se vším všudy (kernel, /bin (ořezané), XWindows, Window Manager)
-nedotažená podpora Češtiny, nestabilita aplikací, spotřeba energie (iPAQ mi vydržel na baterie max. 3 hodiny, ale to může být také tím, že to byl starší kousek), v té době nemožnost číst dokumenty z Plucker(a)
Tiskni
Sdílej: