Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
www.google.cz
(kam se mi přesměruje obyčejné google.com
) a encrypted.google.com
v různém pořadí.
google.cz
nejsou lokalizované?
encrypted
za něco stály.
Accept-Language
posílanou browserem, ale není to tak. I po přepnutí na češtinu (namísto původního en-US,en;q=0.9,cs;q=0.8
jsem posílal jen cs
) stále dostávám u obou domén identické výsledky.
Tak teď nějak nevím.
Ale už se mi dřív stalo, když jsem hledal něco hodně obskurního (např. úryvek z článku) ...A nenašel si při tom náhodou, že Hitler je gentleman? Odměna by Tě nejspíše neminula.
AltaVista (na severech Digital) byl poslední, z pohledu technika, kvalitní vyhledávač s dobře nastavitelnými podmínkami dohledání (AND, OR, NOT, ..., rozlišení velikosti písmen...).
Výsledky nebyly zaneřáděné. Google - reklamy na prvních místech, takže věci dohledávám aspoň o 20 výsledků níže. První stránku standardně ignoruji.
Dodatek. Poslední dobou prvotně použiji Yahoo. Hlavně minimum reklamních nabídek. +++
Který webový vyhledávač používáte nejčastěji?
To by byla jiná otázka, ba dokonce dotazník.
To bylo nějaké vědomé rozhodnutí posunout ji pod zprávičky – před mnoha lety, tuším v návaznosti na tenhle zápisek.
Jinak, zobrazování zpráviček mám vypnuté, takže občas zapomenu, že to ostatní mají jinak.
Já teda anketu objevím tak jednou za půl roku, protože je až na konci toho menu na levé straně.Kdysi vycházely ankety mnohem častěji, reagovaly na aktuální témata. To jsem anketu kontroloval často. Taky byla výše. Pak se anketa propadla dolů, interval se prodloužil na jednou za půl roku - ztratil jsme motivaci ji pokaždé kontrolovat. Nastavil jsem si nějaké oznamování (rss?). Chvíli to chodilo, ale teď koukám, že je nová anketa a žádné oznámení nedošlo (nebo jsem přehlédl)
/etc/hosts
, takže toho se nebojím.
Tiskni
Sdílej: