Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Není to v mém případě moc normální. Po mnoha letech sportování (někde kolem základky a Gymplu) jsem to na dlouho zabalil a i na tělocvik jsem si radši sehnal celoroční exception
Tak jsem se dneska rozhodl vyzkoušet jednu z IMHO nejkrásnějších distribucí: Gentoo. Až do dnešního odpoledne jsem používal na manii i na princezně FC3
Celý můj dnešní install fest ale dopadl úplně jinak
Dneska jsem tady v nejake diskuzi objevil link na http://www.stare.cz/, ale tahle vec me fakt znicila :)
Nemusíte nikomu psát, že máte rozbitý windows - to má každý; to je normální stav.
Svou dnešní masochistickou pouť za novinkami z oblasti IT jsem začal na Živě.
Nějak nechápu, proč si jenom ten Microsoft myslí, že otevření kódu (rozšíření SSI) bude mít jako efekt podporu vývoje sw, vzdělávání a výzkumu?
Kolik lidí v naší krásné komunitě používá výhradně OS Linux / Solaris, *BSD? Proč to dělají? Existule v dnešní law-proof společnosti někdo, kdo by free OS používal jenom proto, že nemá peníze na placenou alternativu? Dá se to vůbec? Takhle začala má láska.
Pokud nemám (jakožto student rozhodně nemám) peníze na koupi MS Windows, musím si "ke štěstí" nějak pomoct .. proč si většina myslí, že krádež je tím optimálním (IMHO až defaultním) řešením?