Byla vydána nová verze 1.26 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CrossOver, komerční produkt založený na Wine, byl vydán ve verzi 26. Přehled novinek v ChangeLogu. CrossOver 26 vychází z Wine 11.0, D3DMetal 3.0, DXMT 0.72, Wine Mono 10.4.1 a vkd3d 1.18. Do 17. února lze koupit CrossOver+ se slevou 26 %.
KiCad je nově k dispozici také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo na spouštění a spustit [Mastodon, 𝕏].
Šenčenská firma Seeed Studio představila projekt levného robotického ramena reBot Arm B601, primárně coby pomůcky pro studenty a výzkumníky. Paže má 6 stupňů volnosti, dosah 650 mm a nosnost 1,5 kilogramu, podporované platformy mají být ROS1, ROS2, LeRobot, Pinocchio a Isaac Sim, krom toho bude k dispozici vlastní SDK napsané v Pythonu. Kompletní seznam součástek, videonávody a nejspíš i cena budou zveřejněny až koncem tohoto měsíce.
… více »Byla vydána nová verze 36.0, tj. první stabilní verze nové řady 36, svobodného multimediálního centra MythTV (Wikipedie). Přehled novinek a vylepšení v poznámkách k vydání.
Byl vydán LineageOS 23.2 (Mastodon). LineageOS (Wikipedie) je svobodný operační systém pro chytré telefony, tablety a set-top boxy založený na Androidu. Jedná se o nástupce CyanogenModu.
Od března budou mít uživatelé Discordu bez ověření věku pouze minimální práva vhodná pro teenagery.
Evropská komise (EK) předběžně shledala čínskou sociální síť pro sdílení krátkých videí TikTok návykovým designem v rozporu s unijním nařízením o digitálních službách (DSA). Komise, která je exekutivním orgánem Evropské unie a má rozsáhlé pravomoci, o tom informovala v tiskovém sdělení. TikTok v reakci uvedl, že EK o platformě vykreslila podle něj zcela nepravdivý obraz, a proto se bude bránit.… více »
Offpunk byl vydán ve verzi 3.0. Jedná se o webový prohlížeč běžící v terminálu a podporující také protokoly Gemini, Gopher a RSS. Přibyl nástroj xkcdpunk pro zobrazení XKCD v terminálu.
Promethee je projekt, který implementuje UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) bindingy pro JavaScript. Z bootovacího média načítá a spouští soubor 'script.js', který může používat UEFI služby. Cílem je vytvořit zavaděč, který lze přizpůsobit pomocí HTML/CSS/JS. Repozitář se zdrojovými kódy je na Codebergu.
Myslím, že se ale shodneme na tom, že MS má na omezení svobody užívání SW nezanedbatelný podíl.
Tak s tímhle rozhodně nesouhlasím. Vůbec nechápu, jak by MS mohl omezovat něčí svobodu užívání SW.
Smysl webu mi také uniká. Pro koho to píšete? Sami pro sebe?
)) Zdravý kapitalismus bych definoval jako "systém, v němž funguje pověstná "neviditelná ruka trhu", která skupinu zájmů jednotlivců vede tak, aby se naplnil zájem skupiny jednotlivců" (citováno z GtTF, centra veškeré lidské moudrosti :).
Optimalizovat na něco jiného znamená, že Vás brzy převálcuje někdo jiný, který půjde po maximálním zisku za minimální náklady.
It's simple.
Viníš, ale fuj.. Viníte MS z toho, že používá a prosazuje svoje uzavřené formáty? Ale na to má přeci plné právo a donutit ho k opaku můžeme jedině tak, že si jeho produkt nekoupíme a ještě mu řekneme důvod, proč jsme tak neučinili. Dejme tomu, že na trhu s limonádami jsou dvě firmy - výrobce Coco Coly a výrobce Kofoly. Coca Cola má bezvadnou televizní reklamu, sexy lahve
a vůbec je všeobecně oblíbená. Kofola nic takového nemá, ale chutná skoro stejně. Je chyba výrobce Coca Coly, když okolí tvoji matku přesvědčí, že musí pít dražší Coca Colu, jinak bude totální looser? Můžeme výrobci Coca Coly vyčítat, že k těm sexy lahvím musíte mít také speciální otvírák, který m Kofolu neotevřete? Není to náhodou přirozené chování toho výrobce? A není to náhodou chyba tvojí matky, že kolegy nepřesvědčila, aby tlačili na výrobce Coca Coly, aby používal otvíráky "standardní" nebo aby začaly s ní pít Kofolu?
Nevím, jestli si tu něco řešíte nebo ne, každopádně mi to je jedno. Jen říkám, že tomu (stejně jako vaší patičce) nerozumím.
Já bych totiž chtěl sw, který snad ani neexistuje, a co si člověk nenapíše sám, že.
Možná ten skutečný vliv, který mi brání používat sw, který chci je nedostatek miliadr v dolarech na vývojáře, kteří by mi takový sw napsali.
Tomuto projektu GtTF opravdu hodně fandím a držím palce. Sám jsem přispěl alespoň tou troškou o Jabberu a když bude čas, určitě se pokusím přispět více. Tak hlavu vzhůru!
Tiskni
Sdílej: