V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Za par $$$ mam herni konzolu...
prumerny IT clovek v CR vydelava 100k+ mesicneTak určitě. Nicméně souhlasím, že krást dnes ještě hry je hloupé.
Se všema budíkama, displejema a ovládacíma prvkama zaslepenýma naleštěnýma skleněnýma destičkama.
Nejsou třeba, když člověk přejede jazykem ten skleněnej poklop zleva doprava, tak se mu v tom helmovým displeji* objeví appstore kde se dá koupit aplikace, s kterou ti rádiovou komunikaci se zemí bude přednášet animovaný hovno a můžeš si zaplatit předplatný.
* Ten si musíš předtím sundat, jinak většina lidí jazykem nedosáhne. V pořádku, they are holding it wrong [Masivní potlesk na keynote. Koukáš snad na epplou keynote, ne?]To není žádná pravda, že by pro linux nebyly žádné hry. Máme třeba Wesnoth, Tuxcart, Solitarii a... a... a Wesnoth jsem už říkál?Jak jsi mohl zapomenout?! David a duchové
Jenom si dělám legraci, dnes už situace není tak katastrofální a občas se nějaký ten áčkový titul najde.
Ve vývoji „áčkových“ (respektive „víceáčkových“) her se točí takové prachy, že si kvůli návratnosti zřídka dovolí kreativně riskovat – výsledek je většinou sterilní a tak nějak furt na jedno brdo. (Analogický vývoj jako u velkofilmových produkcí.) I když je v jádru zajímavá hra, nafouknou ji několikanásobně tupou výplní, zaplácnou hazardem atp.
Co by například mě z téhle kategorie zajímalo za posledních 10-15 let, nejspíš dokážu spočítat na prstech, a pak půlka z toho stejně není můj žánr.
Vedle toho jsou tisíce nezávislých her, kde autoři mají více méně naprostou tvůrčí svobodu, takže se mezi tím najdou perly. Nakonec hromady perel.
Tiskni
Sdílej: