T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Potřebuju něco, čím bych se mohl občas připojit přes VPN do práce. Vystačím si s textovým přístupem přes ssh.
Nechci sebou tahat dvě samostatné věci - tedy mobil a PDA. Byl bych rád aby to mělo co nejnormálnější klávesnici. Taky jsem zavrhl variantu, že bych měl externí klávesnici. Musel bych stále myslet na to, že ji musím nosit sebou. A je mi jasné, že bych si řekl: "Dneska ji potřebovat nebudu, nechám ji doma" a just by se něco stalo a já musel něco řešit na nějaké vestavěné titěrné klávesničce, případně stylusem.
No a k pořádné klávesnici patří pořádný display. Takový abych na něm nemusel ty písmenka z příkazového řádku hledat lupou.
V dnešní době už se vyskytují zařízení s WiFi. Na to najdu taky využití, takže požaduji WiFi.
Mě osobně z toho nejlíp vyšel Nokia Communicator 9300i.
Máte někdo s tímto strojem zkušenosti?
Nebo nějaké názory, které by mě měli od koupě odradit?
Případně tip na nějaký jiný stroj?
Tiskni
Sdílej: