Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Je to pár dnů co vyšlo FreeBSD 7.0-RC1, sedmička je verze netrpělivě očekávaná a tak jsem se rozhodl nakouknout, abych zjistil co se změnilo. Mé testování sedmičky bylo ale velmi krátké.
Instalace proběhla rychle, já mám jednu partition pro testovací systém permanentně a také uživatelská data si držím v oddělené partition (i od hlavního systému). Konfigurace byla také velmi rychlá, v podstatě jsem použil konfiguráky z 6.2 kde jsem zakomentoval věci co na 7.0 neměli běžet.
První problém se ovšem objevil už při konfiguraci wifi karty Z-Com XI-626, se kterou nebyl nikdy žádný problém. V 7.0 jsem měl status "no carrier" a konec konců jsem položil dotaz i zde na abclinuxu. Zkusil jsem tedy zkontrolovat konfigurační soubory, nastavit wifi ručně, ale bohužel výsledek byl stále stejný. Následoval reboot do 6.2, tam síť v pohodě běžela.
Nahlásil jsem tedy bug FreeBSD teamu. Dnes k mému hlášení bugu byl přidán komentář, že i další člověk zaznamenal stejný problém a také, že karta funguje dobře v NDISulatoru. Ale proč bych měl používat NDISulator když je nativní driver? Pro klid duše jsem NDISulator vyzkoušel. Stáhl jsem si Windows driver k mé kartě a spustil ndisgen, editace *.inf souboru byla nutná, neboť ndisgen končil chybovou hláškou. Po editaci dvou řádků se konečně podařilo vytvořit *.ko driver. Výsledek byl ovšem špatný, driver kartu prostě nedetekuje.
Doufám, že FreeBSD bugu brzy odstraní. A já se jen utvrdil v tom, že Wine, NDISulator a podobné emulační nástroje jsou cesta do pekel a jejich užití by mělo být až tou NEJZAZŠÍ MOŽNOSTÍ.
Tiskni
Sdílej: