Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.
Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Tiskni
Sdílej:
... tedy ministr spravedlnosti), tak Bob McNamara jako šéf pentagonu (alias ministr obrany). Zejména McNamara a Jack měli v době kubánské krize poměrně chladnou hlavu, Kennedy volil dipplomatická klíčová rozhodnutí, slušnou váhu pak mělo jeho pozdější vystoupení v TV (pár dnů po odhalení ruských jaderných střel na kube), kdy prohlásil, volně cituji "Od tohoto okamžiku budou USA považovat jakoukoli raketu vystřelenou z Kuby proti kterékoli zemi západní polokoule za útok Sovětského svazu na USA, vyžadující okamžitá odvetná opatření proti Sovětskému svazu". Netřeba asi dlouho uvažovat, že Bush by na tomto tenkém ledě nedobruslil do vítězného konce.
Tolik stručný výklad onoho odstavce
S prvními třemi odstavci plně souhlasím. Zhruba totéž mě napadlo, když onehdy spadly ty mrakodrapy. Pokud jde o třetí dalo, by se polemizovat a u posledního se ztrácím v politických a dějinných souvislostech....Jo, nedavno mi kamos vypravel, ze pro me ma nejaky film, Pochybnosti o jedenactem zari se to myslim jmenuje. Co mi rikal, tak to zni docela silene. Jako ze Pentagon po padu letadla absolutne nevypadal na to, ze by tam nejake letadlo bylo, v podstate nikdo nevidel zadne trosky letadla, 5 minut po padu objela FBI vsechny prilehle benzinky a obchody s kamerama a pasky zabavila. Pak tam rozebiraji ty dobre zname zabery narazu letadel do Dvojcat, co jsme videli vsichni ve zpravach asi stotisickrat. Rozebiraji tam, ze letadlo vybouchlo drive, nez proniklo do budovy (+ existenci takovych odrazu svetla z vybuchu, ktere by proste bez jednolite masy skla nemohly vzniknout), ze to nebylo normalni dopravni letadlo, ale melo naprosto nestandartne pridavne nadrze, ze lidi slyseli pri padu dvojcat periodicke vybuchy jako pri odstrelovani budovy, ze napadnou podobnost s demolici potvrdili i experti a tak... no jeste jsem to nevidel, tak nedelam soudy, ale zni to zajimave.
V tom pripade se omlouvam a skutecne by mne tedy zajimala definice socana.Vždyť ji tam máte: říct něco špatného na adresu USA! To je stejné jako před lety říct něco špatného na adresu SSSR - už jste byl imperialistický štváč a zaprodanec vrahů z Wall Streetu. Teď se prostě barvy a světové strany vyměnily, ale bolševici zůstali bolševiky a kromě toho "vstávají noví bojovníci".
Otevřeně se diskutuje o tom, že by se mohl povolit alkohol za volantem či zvýšit maximálně povolená rychlost a že vůbec tresty pro neukázněné řidiče jsou moc přísné...Vytrháváš z kontextu... zvýšení maximální povolené rychlosti se týká hlavně dálnic a tam to má docela dobrý smysl, protože po těch nových lze bezpečně jezdit mnohem rychleji, než zákon umožňuje.
Tak si to užijme. I tu svatou válku proti "korejským studentům", co bude podle amerického zvyku následovat.Beztak toho chudaka navedl Bush, aby mel zaminku pro druhy pokus o Koreu
Ale zadnej hon nebude, tak spatne mineni o Amicich bych zas nemel.
Mimochodem, je zajímavé mluvit pod zápisekem s tématem, jaké má, o lidech jako o "půl giga"...
"The death of one man is a tragedy, the death of milions is a statistic"
A co tenhle (myslím že od jednoho z bratří Mannů):
Zabij jednoho a jsi vrah. Zabij tisíce a jsi hrdina.
jinak pokud ti zminka o afričanech také přijde jako prázdná fráze, pak je to tvůj problém.
, "mr office space" mě tam fakt pobavil. jj, pokrytectví, teď myslím to moje, je také svinstvo